توری سایبان (شید گلخانه)

خرید اینترنتی

مجموعه تورینه بافت تخصصی‌ترین تولیدکننده انواع شبکه توری سایبان (شید گلخانه) در خاورمیانه می‌باشد. این شرکت انواع توری سایبان را با بیشترین عرض و تنوع بافت و در رنگ‌های گوناگون در ایران تولید و عرضه می‌کند. شرکت تورینه بافت بهترین مواد اولیه و افزودنی را در فرایند تولید شبکه‌های توری سایه انداز خود استفاده می‌کند و تنها تولیدکننده شبکه‌های سایبان با رنگدانه‌ها و مقاوم‌کننده آنتی یووی اروپایی در ایران است. انواع مختلف شبکه سایبان تولید شده در این مجموعه، بالاترین کیفیت و دوام را در قیاس با سایر محصولات داشته و به دلیل کیفیت و دوام بالای این محصولات همراه با 30 تا 48 ماه گارانتی (بسته به نوع بافت) به مصرف‌کنندگان عرضه می‌‌گردند.
توری سایبان در بافت‌های مختلف: با نخ فلت (یا بافت با نخ تیپ)، توری سایبان مونوفیلامنت (monofilament) و توری سایه انداز مونوتیپ تولید می‌شود. مشخصات انواع توری سایبان و مدت زمان گارانتی آنها در قسمت‌های تفکیک شده در ادامه مطالب این صفحه تشریح می‌شوند. هم‌چنین، برای دریافت هرگونه مشاوره و به‌روزترین لیست‌های قیمت‌ توری سایبان با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید. برای مشاهده انواع نمونه بافت‌های شبکه توری سایبان شرکت تورینه بافت، در رنگ ها و بافت های مختلف، آلبوم تصاویر نمونه بافت توری‌ها را در قسمت انتهایی این صفحه مشاهده نمایید.
مهم‌ترین زمینه‌های کاربرد توری سایبان (شید گلخانه):
  • محافظت و پوشاندن گلخانه‌ها به وسیله توری شید گلخانه برای پایین آوردن دمای محیط گلخانه (تا 10 درجه سانتی‌گراد) و تنظیم نور مناسب برای پرورش گلها و صیفی‌جات و سایر کشت‌ها
  • نصب شبکه سایبان در باغ‌ها برای محافظت درختان و میوه‌ها در برابر آفتاب‌سوختگی و کاهش چشمگیر مصرف آب در آبیاری درختان (بیش از 30 درصد کاهش مصرف آب)
  • سایه اندازی و پوشش دامداری‌ها و محافظت دام ها در برابر تابش آفتاب و تنش دمایی و هم‌چنین جلوگیری از آسیب حشرات
  • محوطه سازی با استفاده از توری سایبان در مراکز بازی و زمین‌های ورزشی و خاصیت بادشکنی برای فضای تحت پوشش
  • توری سایبان استخر پرورش ماهی برای پایین آوردن دمای محیط استخر و جلوگیری از آسیب آبزیان و تنش‌های دمایی در ماهیان 
  • سایه اندازی با نصب توری سایبان در محیطهای تفریحی و خانگی  
  • پوشش و سایه اندازی بر روی استخرها با توری سایبان برای جلوگیری از تشکیل خز و جلبک در آب استخر و جلوگیری از تبخیر سطحی آب استخر
  • توری سایبان پارکینگ در رنگ‌های متنوع برای سایه اندازی و پوشش خودروها در برابر نور آفتاب و جلوگیری از بالا رفتن دمای درون اتومبیل  
----------------------------------------------
مشخصات توری سایبان (نخ فلت یا تیپ): 
- عرض : 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 12 متر 
- طول : سفارش مشتری – طول استاندارد سایبان: 50 متر 
- رنگ : سبز تیره - سفیدبژ (خاکی) - سیاهقرمز - آبی
- میزان سایه اندازی (تراکم بافت): 30% - 50% - 60% - 80% - 90% 
- مدت زمان گارانتی توری سایبان با این بافت: 30 ماه
مشخصات وزنی و پوشانندگی انواع توری سایبان، بافت تیپ (فلت):
وزن توری در هر متر مربع سطح پوشش به ازای یک کیلوگرم میزان سایه اندازی (تراکم بافت)
55 گرم 18 متر مربع توری سایبان 30 %
70 گرم 14.5 متر مربع توری سایبان 50 %
75 گرم 13 متر مربع توری سایبان 60 %
100 گرم 10 متر مربع توری سایبان 80 %
125 گرم 8 متر مربع توری سایبان 90 %
عرضه انواع توری سایه انداز با نخ فلت (تیپ) همراه با 30 ماه ضمانت در برابر آفتاب می‌باشد. این نوع بافت از توری شید، بیشترین میزان پوشانندگی و سایه اندازی را دارد که موجب شده این محصول طیف کاربری وسیعی در زمینه‌های مختلف داشته باشد. از به‌کارگیری به‌عنوان توری سایبان گلخانه تا توری سایبان استخر و توری سایه انداز محوطه‌های بازی و تفریحی، از جمله موارد مصرف این توری محافظ است.
در قسمت انتهایی این صفحه، نمونه بافت‌های توری سایبان از نوع بافت falt (تیپ) در رنگ‌ها و تراکم‌های بافت مختلف که در تورینه بافت تولید شده را می‌توان مشاهده کرد.
----------------------------------------------
مشخصات توری سایبان مونوفیلامنت:
- عرض : 1 ، 1.5 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 متر 
- طول : سفارش مشتری – طول استاندارد 50 متر 
- رنگ : سیاه - سبز - آبی - سفید - قرمز (سفارش مشتری)
- درصد سایه اندازی (تراکم بافت): 30% - 50% - 65% 
- مدت زمان گارانتی توری سایبان با این بافت: بسته به تراکم بافت توری شید از 36 تا 48 ماه           
مشخصات وزنی و پوشانندگی انواع توری سایبان، بافت مونوفیلامنت:
وزن توری در هر متر مربع سطح پوشش به ازای یک کیلوگرم میزان سایه اندازی (تراکم بافت)
75 گرم 18 متر مربع توری سایبان 30 %
125 گرم 8 متر مربع توری سایبان 50 %
185 گرم 5.5 متر مربع توری سایبان 65 %
توری سایبان با بافت مونوفیلامنت، به علت مقاومت بسیار بالای نخ‌ها در برابر تنش‌های کششی که مقاومت چند برابری نسبت به سایر نخ‌ها دارند، استحکام چشمگیری در برابر فشار و پارگی داشته و در برابر شرایط آب و هوایی سخت به همراه بادهای شدید کاملا مقاوم هستند. این ویژگی جالب توجه، این نوع بافت از توری سایبان را گزینه‌ای ایده‌آل برای نصب در باغ ها و محیط‌های روباز می‌گرداند. توری سایبان مونوفیلامنت، طول عمر و دوام بیشتری نسبت به سایر بافت‌ها داشته به‌طوریکه عمر این توری سایبان تا بیش از 7 سال تخمین زده می‌شود. مدت گارانتی این توری ها بسته به تراکم بافتشان از 36 تا 48 ماه در برابر آفتاب می‌باشد!
----------------------------------------------
مشخصات شبکه توری سایبان مونوتیپ:
- عرض : 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 متر 
- طول : سفارش مشتری – طول استاندارد 50 متر 
- رنگ : سیاه و سبز - سیاه و بژ (خاکی) - سفید و بژ (خاکی) - آبی و سفید
- درصد سایه اندازی (تراکم بافت): 50% - 70% - 95%
- مدت زمان گارانتی توری سایبان با این بافت: 36 ماه
مشخصات وزنی و پوشانندگی انواع توری سایبان بافت مونوتیپ:
وزن توری در هر متر مربع سطح پوشش به ازای یک کیلوگرم میزان سایه اندازی (تراکم بافت)
100 گرم 10 متر مربع توری سایبان 50 %
135 گرم 7.5 متر مربع توری سایبان 70 %
180 گرم 5.5 متر مربع توری سایبان 95 %
----------------------------------------------
انواع توری سایبان با میزان سایه اندازی مختلف و کاربردهایشان 
1- توری سایبان 30 درصد:
توری سایبان 30 درصد
توری سایبان سفید 30 درصد
توری سایبان با میزان سایه اندازی 30 درصد انتخابی مناسب و اقتصادی برای پوشش و سایه‌اندازی برای کاربردها و مصارفی است که نیاز به سایه کم باشد. مثلا: در مناطق و اقلیم‌هایی که شدت تابش آفتاب در آنجا زیاد نیست، توری سایبان برای گوجه فرنگی و صیفی‌جات با مقدار سایه اندازی 30 درصد (تا 50 درصد) استفاده می‌گردد. هم چنین، به‌منظور پوشش بعضی باغ‌ها با توجه به ویژگیهای آب و هوایی منطقه موردنظر نیز از این توری شید استفاده می‌شود. توری سایبان انار از جمله این موارد است که بر اساس اقلیمی که باغ انار در آن قرار دارد، از میزان 30 تا 60 درصد سایه‌اندازی انتخاب می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای متنوع توری شید 30 درصد، نصب آن به‌عنوان توری جمع آوری محصول برای درختان گوناگون مانند: درخت توت، زیتون و بادام است که باعث بهبود چشمگیر بازدهی برداشت محصولات می‌شود.
2- توری سایبان 50 درصد:
توری سایبان 50 درصد
توری سایبان 50 درصد برای کاربردهایی است که نیاز به سایه اندازی ملایم باشد. این توری شید کاربری‌های بسیار متنوعی در کشت‌های گلخانه‌ای دارد. توری سایبان برای صیفی‌جات مانند: گوجه فرنگی و فلفل دلمه در بسیاری از مناطق مرکزی تا جنوب ایران توری سایه انداز 50 درصد می‌باشد. هم‌چنین توری سایبان باغی برای بسیاری از مناطق ایران توری سایبان با میزان سایه اندازی 50 درصد است که کمک شایانی به جلوگیری از آفتاب سوختگی درختان و محصولات آنها نموده است.
3- توری سایبان 60 درصد:
shade-net-60
توری سایبان با میزان سایه اندازی 60 درصد انتخابی ایده‌آل برای گلخانه داران برای طیف وسیعی از کشت‌های گل و گیاه به منظور ممانعت از نور شدید آفتاب و تنظیم متاسب نور تابیده شده به‌شمار می‌آید. هم‌چنین برای مناطقی که نگرانی آفتاب‌سوختگی شدید باشد، پوشش بسیار مناسبی برای باغ‌ها می‌باشد. 
4- توری سایبان 80 درصد:
توری سایبان 80 درصد از پرکاربردترین توری‌های سایبان بشمار می‌آید و در زمینه‌های متنوعی استفاده می‌شود. از توری سایبان 80 درصد به‌عنوان پوشش سایه انداز در خانه ها و محوطه سازی مناطق مسکونی و تفریحی و یا ورزشی استفاده می‌شود. هم‌چنین از این محصول بصورت گسترده‌ای تحت عنوان سایبان پارکینگ‌ها، پوشش آلاچیق‌ها و استراحتگاه‌ها، توری سایبان استخر، سایبان و فنس زمین‌های بازی و ورزشی استفاده می‌شود.
توری شید 80
پرسش‌های متداول در مورد توری سایبان:
- شبکه توری سایبان چیست و چه کاربردهایی دارد
شبکه سایبان که با عناوینی هم‌چون: شید گلخانه، توری سایه انداز، توری ضدآفتاب و اسامی مختلف دیگر شناخته می‌شود، برای پوشش و محافظت هر نوع مکانی در برابر اثرات تخریب کننده نور آفتاب می‌باشد. این اثرات مخرب ناشی از اشعه فرا بنفش (UV) موجود در تابش خورشید است که هر نوع ماده‌ای را با گذشت زمان و به تدریج رو به زوال و در نهایت تخریب کامل خواهد برد. در کنار نقش محافظتی شبکه سایبان، فضاهای محافظت شده با این توری ضدآفتاب، به‌طور قابل ملاحظه‌ای دمای پایین‌تری را خواهند داشت. کاربردهای شبکه سایبان بسیار متنوع و گسترده است. با توجه به تغییرات اقلیمی که موجب کم آبی و خشکسالی‌های گسترده شده و با گذشت زمان نیز بر شدت و وسعت خشکسالی ها افزوده می‌شود، توری شید به‌صورت روز افزون در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در شرایط آب و هوایی فصول گرم که شاهد تابش شدید آفتاب به همراه گرمای شدید در اکثر نقاط هستیم و دامنه این شرایط اقلیمی سخت با گذشت زمان همواره در سطح کشور رو به افزایش بوده، بکارگیری روش‌های قبلی در گلخانه‌ها موثر و کافی نبوده و در موارد دیگر مانند: باغ‌ها و اماکن دیگر، روش چندان موثری برای پایین آوردن دما و جلوگیری از تابش شدید نور آفتاب و آفتاب سوختگی نیست. آسیب‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی میوه‌‌ها و درختان هر سال شدیدتر شده و تامین آب برای آبیاری درختان و کشت‌ها در این شرایط خشکسالی و کم آبی کشور به‌سختی امکان‌پذیر است. تشعشعات زیاد خورشیدی، تنش گرمایی، خشکی، بادهای خشک و بارش تگرگ برخی از عوامل محیطی برای کاهش راندمان و کیفیت محصولات کشت شده در فضای باز هستند. فرآیندهای فیزیولوژیکی مانند هدایت روزنه‌ای، تعرق و فتوسنتز به این عوامل حساس هستند. در فصل رشد برای اکثر گونه‌های گیاهی 30 تا 40 درصد از نور خورشید برای حداکثر میزان فتوسنتز گیاه کافی است. انرژی تابشی بیش از حد، گیاهان را مستعد تنش گرمایی و بسته شدن روزنه کرده و در نتیجه میزان فتوسنتز خالص کاهش می‌یابد. دمای بالا در نتیجه تابش زیاد خورشید (35 تا 40 درجه سانتیگراد) می‌تواند تقسیم سلولی، رشد برگ و تولید مثل را مختل کند. در بسیاری از نقاط جهان، استفاده از توری سایبان قبل از برداشت محصول، در گلخانه‌ها و باغ‌ها برای کاهش بار حرارتی تشعشع، افزایش راندمان نور و کاهش آفات و بیماری‌ها استفاده می‌شود. توری‌های سایبان به دلیل کاهش هزینه‌های آبیاری، کاهش هزینه‌های انرژی و افزایش محصول به عنوان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شوند. شبکه سایبان سیاه و رنگ‌های تیره از پر مصرف‌ترین شبکه‌های توری سایه انداز می‌باشد، اما استفاده از توری سایبان رنگی (فتوسلکتیو) روز به روز در حال افزایش است. این توری‌ها علاوه بر کاهش شدت تابش و خواص حرارتی میکروکلیما، پتانسیل تغییر کیفیت نور را نیز دارند. کاهش تشعشع آفتاب، بر دما و رطوبت نسبی تاثیرگذار بوده و علاوه بر آن شبکه‌های توری سایبان با داشتن شکاف‌های ریز بر متناسب سازی دمای محوطه تحت پوشش خود اثر قابل توجهی دارند. شبکه های توری سایبان همچنین بر روی جهت تابش نور نیز تأثیرگذارند. در زیر توری شید، نور به مقدار زیادی پراکنده شده و باعث می‌شود به قسمت‌های مختلف تاج گیاه نور بهتری برسد. چون این توری‌های سایبان از پلاستیک مقاوم شده در برابر اشعه یووی (فرا بنفش) ساخته می‌شوند، همه‌ی طیف‌ها به ویژه فرا بنفش را پراکنده می‌کنند. شبکه‌های توری سایبان با توجه به تراکم بافت، تا حد زیادی در مقابل نفوذ آب به محیط تحت پوشش خود مقاوم هستند.
شبکه های توری سایبان رنگی ابزاری نوین در صنعت کشاورزی هستند که کاربرد آنها حفاظت فیزیکی و همچنین اصلاح نور خورشید می‌باشد. این توری های محافظ از عناصر رنگی، مواد پخش‌کننده و بازتاب‌کننده نور ساخته شده و باعث فیلتراسیون نور در یک طول موج خاص می‌شوند. شبکه‌های توری سایبان طی عملیات‌های فرایندی بر روی مواد پلی اتیلن سنگین و افزودنی‌های پایدارکننده در برابر اشعه UV آفتاب و بافت روی دستگاه های بافنده تولید می‌شوند. در مرحله بافندگی، توری سایه انداز از بافت نخ‌های تولید شده _ که در فرایند پیش از بافت آماده شده‌اند _ به روش راشل در تراکم‌های بافت گوناگون تولید می‌شود. شبکه‌های توری‌ سایه انداز بسته به کیفیت مواد اولیه و افزودنی که در فرمولاسیون تولید آنها استفاده می‌شود تا دمای بیش از 60 درجه سانتی‌گراد را به راحتی تحمل می‌کنند و دمای فضاهای تحت پوشش خود را تا نزدیک به 10 درجه سانتی‌گراد پایین‌تر می‌آورند.
ساختار بافت توری سایبان موجب می‌شود که این پوشش بسیار منعطف بوده و نسبت پوشانندگی به وزن آن بسیار مطلوب باشد (تا 18 متر مربع به ازای 1 کیلوگرم توری شید). این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا به‌کارگیری و نصب شید گلخانه کاملا آسان شود. به‌علاوه، برای نصب بادوام‌تر شبکه سایبان، می‌توان لبه‌های توری را با بافت متراکم و تقویت‌شده تولید کرد. این کار که برای اولین بار توسط شرکت تورینه بافت در ایران صورت گرفته، به نصب مطمئن‌تر و محکم‌تر شید گلخانه کمک شایانی می‌کند.
توری‌های سایبان در دو نوع پلی استر و پلی اتیلنی وجود دارند. همه توری‌ها اجازه عبور آب باران را می‌دهند. همچنین در مقابل باد از گیاه محافظت می‌کنند. توری‌های سایبان پلی استر نسبت به شبکه‌های توری سایه انداز پلی اتیلنی کمتر کش می‌آیند ولی سنگین‌تر بوده و نصب سخت‌تری دارند. ضمن اینکه لبه‌های کار باید مقاوم سازی شوند، در غیر این صورت لبه‌ها باز می‌شود. بنابراین توری‌های سایبان پلی اتیلنی برای حفاظت از گیاهان گزینه بهتری هستند.
ضریب سایه اندازی توری سایبان چیست؟
ضریب سایه اندازی توری سایبان (shade factor) که به صورت درصد بیان می‌شود، به نسبت نور مسدود شده توسط توری شید به مقدار کل نور تابیده شده به سطح شبکه سایبان گفته می‌شود. برای مثال: شید گلخانه با ضریب سایه اندازی 80 درصد به این معنی است که این توری سایه انداز 80 درصد نور تابیده شده به سطح توری شید را فیلتر کرده و 20 درصد نور تابیده شده از آن عبور کرده و به فضای تحت پوشش توری سایبان می‌رسد.
- طول عمر توری سایبان چقدر است؟
طول عمر توری سایه انداز علاوه بر کیفیت مواد اولیه و رنگ مصرفی، وابستگی بسیار زیادی به افزودنی آنتی یووی استفاده شده در فرمولاسیون تولید توری شید به‌عنوان مقاوم‌کننده این محصول در برابر آفتاب دارد. بسته به کیفیت مواد آنتی یووی استفاده شده در تولید توری شید گلخانه، طول عمر و ماندگاری توری سایبان می‌تواند از 6 ماه تا بیش از 8 سال باشد. شبکه‌های توری سایبان با بافت نخ فلت (تیپ) تولید شده در تورینه بافت دوام و ماندگاری بیش از 60 ماه داشته و به‌صورت قابل توجهی طول عمر بیشتری نسبت به سایر توری‌های مشابه در کشور دارند. هم‌چنین، شبکه‌های توری سایبان تورینه بافت با بافت مونوفیلامنت، طول عمری بیشتر از 7 سال داشته و استحکام بسیار بالایی دارند. 
- انتخاب درست رنگ شبکه توری سایبان به چه صورت است؟
یکی از نتایج قابل توجه استفاده از توری شید گلخانه، تنظیم نور وارد شده به گیاهان تحت کشت می‌باشد. با تولید و به‌کارگیری شبکه سایبان در رنگ‌های مختلف بر روی گلخانه‌ها و درختان، امکان اینکه محصول تحت کشت زیر توری شید، تحت تابش طیف رنگی مشخصی باشد امکان‌پذیر شده است. گیاهان تحت تابش طیف‌های رنگی مختلف، رشد و باردهی متفاوتی داشته و در بعضی طیف‌های رنگی رشد بهتری نسبت به سایر رنگ‌ها دارند. این موضوع با بکارگیری و نصب شبکه‌های توری سایبان رنگی (فتوسلکتیو) به شکل مناسبی بر فرایند رشد گیاه تحت کشت اعمال می‌شود. شرکت تورینه بافت انواع توری سایبان را در بیشترین تنوع رنگ در خاورمیانه تولید و همواره طیف‌های رنگی جدیدی به سبد محصولات توری سایبان خود اضافه می‌کند که اکثر این محصولات به‌صورت انحصاری توسط این شرکت تولید می‌شوند. شبکه سایبان با رنگ سبز در گریدهای متنوع، توری سایبان سفید، و انواع سایبان رنگی دیگر از جمله: مشکی، قرمز، خاکی، آبی و سایبان‌های دورنگ از محصولات این مجموعه می‌باشند.
توری سایبان سبز
توری سایبان به رنگ سبز یکی از پرمصرف‌ترین انواع توری شید در ایران می‌باشد که در زمینه‌های گوناگونی از جمله: پوشش و سایه اندازی گلخانه ها و باغ ها مورد استفاده قرار گرفته است. عملکرد مطلوب این پوشش سایبان در سایه‌اندازی و پایین آوردن دمای محیط تحت پوشش، موجب شده توری شید سایبان سبز به‌طور وسیعی در سراسر نقاط استفاده شود. ایجاد سایه روی گلخانه‌ها برای طیف متعددی از کشت‌های گلخانه‌ای، پوشش درختان باغ‌ها برای محصولات مختلف، پوشش سایبان استخر، سایبان دامداری‌ها از جمله زمینه‌های کاربرد متنوع این رنگ از توری سایه انداز می‌باشد. البته باید دقت داشت این رنگ سایبان با بررسی و دقت بر اساس نوع محصول انتخاب شود. نصب و استفاده از شید گلخانه سبز برای همه مصارف گلخانه‌ای و کشاورزی کار درست و اصولی نیست. در به‌کارگیری توری سایه انداز باید پارامترهای مربوط به رشد گیاه تحت کشت از جمله: رنگ طیف نوری مطلوب گیاه برای رشد (برای انتخاب رنگ مناسب توری سایبان) در کنار میزان شدت نور مورد نیاز (برای انتخاب درست میزان سایه اندازی توری) مورد توجه قرار گیرد.
توری سایبان سفید
 بسیاری از گلها از جمله: ژربرا، میخک، آلسترومریا نیاز به توری شید به رنگ سفید دارند. هم‌چنین براساس بعضی بررسی‌ها، در میوه‌هایی نظیر: هلو، سیب، توت‌فرنگی و انجیر با استفاده از شبکه سایبان سفید محصول بیشتر و بهتری به‌دست آمده است. در مواردی از این دست، نصب توری سایبان سبز تاثیر مناسبی نداشته و بر رشد و گل‌دهی گیاه تاثیر منفی می‌گذارد.
شرکت تورینه بافت تنها تولید کننده توری سایبان به رنگ سفید در ایران است و این پوشش سایبان را در میزان سایه اندازی مختلف برای مصارف گوناگون تولید و عرضه می‌نماید. توری شید گلخانه سفید با تراکم سایه اندازی 80 درصد برای پرورش گل‌ها در گلخانه‌ کاربرد فراوانی دارد. توری سایه انداز سفید با میزان سایه اندازی 50 درصد و 60 درصد، علاوه بر سایه اندازی روی گلخانه‌ها، برای پوشش و سایه اندازی برای باغ‌ها و درختان میوه به‌کار می‌رود. از توری شید 30 درصد هم علاوه بر پوشش و سایه اندازی صیفی‌جات، بصورت گسترده‌ای در صنعت ساخت و ساز برای پوشش و نمای ساختمان‌ها و بناهای در حال احداث استفاده می‌شود. از توری سایبان 80 و 90 درصد سفید هم در پوشش و محوطه‌سازی برای اماکن تفریحی و خانگی استفاده می‌شود. بنابر گزارش‌های به‌دست آمده، استفاده از توری سایبان سفید به علت رشد سریعتر گیاه بخصوص در گیاهان گل‌دار به‌صورت روزافزونی در زمینه‌‍‌های مختلف کشاورزی و پرورش گل در حال گسترش است. 
شبکه‌های سایبان رنگ سفید تورینه بافت در تراکم‌های مختلف  
توری سایبان قرمز
توری شید قرمز طیف‌های نوری ورودی به فضای تحت پوشش را به شکل مناسبی اصلاح و تنظیم می‌کند که موجب بهبود گل‌دهی و میوه‌دهی خواهد شد. توری سایبان قرمز در سراسر جهان به دلیل افزایش فصل رشد و برداشت و همچنین تولید میوه‌های قرمزتر، آبدارتر و با ارزش تجاری بیشتر، مورد توجه زیادی قرار گرفته است. توری سایبان قرمز کنترل زیادی بر روی نور خورشید در زمان بعد از طلوع و قبل از غروب دارد. رنگ این توری‌ها به نحو درنظر گرفته شده‌ تا پرتوهای خورشید را جذب و دمای خاک را خنک‌تر کنند. توری‌های شید گلخانه به رنگ قرمز این امکان را فراهم کرده‌اند تا کشاورزان بتوانند میوه‌هایی نظیر توت، توت فرنگی، تمشک، بلوبری و ... را در طیف گسترده‌ای از شرایط آب و هوایی پرورش دهند.
توری سایبان قرمز محصول انحصاری تورینه بافت
توری سایبان خاکی (بژ)
توری سایبان به رنگ خاکی (که با عناوین دیگری مانند: رنگ کرم یا بژ هم شناخته می‌شود) از جمله توری‌های سایه انداز رنگی است که در سالهای اخیر برای پوشش و سایه اندازی درفضاهای تفریحی و مسکونی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. توری شید با رنگ خاکی تطابق زیادی با محیط و نمای این نوع کاربرد دارد. شبکه سایبان خاکی انتخاب ایده‌آلی برای پوشش آلاچیق‌ها، سایه اندازی در منازل و محیط‌های مسکونی، اداری و تفریحی، پوشش پارکینگ‌ها و مواردی از این دست می‌باشد. تورینه بافت این پوشش سایبان را برای اولین بار در کشور با بافت‌هایی منحصربفرد و بسیار مستحکم، در قالب توری مونوتیپ با سایه اندازی 95 درصد و هم‌چنین، توری شید 80 درصد و 90 درصد با بافت تیپ، برای مصارف گوناگون تولید و عرضه نموده است. پوشانندگی بالای توری مونوتیپ 95 درصد موجب شده این توری سایه انداز گزینه مطلوبی برای استفاده به‌عنوان توری سایبان استخر و یا توری سایبان پارکینگ ماشین به‌شمار بیاید. هم‌چنین، تراکم بالای این توری و نوع رنگ آن باعث می‌شود علاوه بر اینکه دمای محیط تحت پوشش توری بسیار خنک‌تر شود، اثرات تشعشی نور خورشید به‌شدت کاهش پیدا کرده و میزان آسیب تشعشعات مضر و مخرب به صفر برسد.
توری سایبان رنگ خاکی، محصولی انحصاری از تورینه بافت
توری سایبان به رنگ آبی
شبکه سایبان آبی از جمله توری‌های سایبان رنگی است که موارد مصرف آن در زمینه‌های مختلف رو به گسترش بوده است. این توری سایه انداز هم در مصارف مسکونی و تفریحی _ از جمله سایبان استخرها و پارکینگ‌ها _ کاربردهای زیادی دارد و هم در زمینه کشاورزی در باغ ها و گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و عملکردی شبیه به توری سایبان سبز دارد. هم‌چنین از بافت‌های مونوفیلامنت و تیپ این رنگ در صنعت ساختمان‌سازی برای پوشش و نمای ساختمان در مناطق مختلف به صورت متعدد استفاده شده است.  
shade-net-blue
توری سایبان آبی
توری سایبان قرمز و آبی
با مطالعات و تحقیقات صورت گرفته پیرامون تاثیر رنگ توری سایبان بر کیفیت و میزان رشد گیاهان تحت پوشش توری شید، از شبکه‌های توری سایه انداز با ترکیب رنگ‌های مختلف نیز استفاده شده و مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج به دست آمده، از تاثیر بسیار مثبت این توری‌ها در رشد زایشی گیاهان تحت کشت خبر می‌دهند. شرکت تورینه بافت هم برای اولین بار این نوع از توری‌های سایبان را پس از طیف سنجی در واحد تحقیق و توسعه خود تولید و عرضه نموده است.
توری سایبان
توری سایبان قرمز- آبی، محصولی جدید از تورینه بافت
شبکه‌های توری سایبان با رنگ‌ها و طرح‌های سفارشی
در بعضی کاربردهای توری سایبان که طرح‌ها و رنگبندی خاصی مدنظر باشد، برای مثال پروژه‌های دولتی و ملی، می‌توان شبکه‌های توری سایه انداز برای این منظور تولید نمود. برای نمونه، شبکه توری شید زیر با رنگ بندی و طرح پرچم ایران در شرکت تورینه بافت، طراحی و تولید شده است.
توری شید
توری سایبان مونوفیلامنت با بافت طرح پرچم ایران
قیمت توری سایبان
شبکه‌های توری سایبان مانند هر نوع محصولی با قیمت‌های مختلفی در دسترس مصرف‌کنندگان قرار دارند. عوامل مختلفی بر قیمت توری سایبان تاثیرگذار هستند: 
1) همان طور که اشاره شد توری‌های شید گلخانه به چند روش تولید و بافته می‌شوند: شبکه سایبان بافت تیپ یا فلت، توری سایبان مونوفیلامنت و توری مونوتیپ. تولید شید گلخانه از طریق هر یک از این روش‌ها تفاوت های ساختاری با یکدیگر دارند. تولید توری سایه انداز با بافت مونوفیلامنت بخاطر پیچیدگی‌هایی که در فرایندهای تولید و بافندگی آن باید رعایت کرد، زمانبر و سخت‌تر است و این موضوع قیمت توری سایبان مونوفیلامنت را بیشتر از سایر بافت‌ها قرار می‌دهد. البته باید توجه داشت که توری مونوفیلامنت بافت محکم‌تر و مقاوم‌تری هم نسبت به بافت‌های دیگر دارد. بعد از این بافت، توری مونوتیپ نیز به لحاظ تولید و بافت پیچیده‌تر از تولید توری شید با بافت تیپ است و قیمت تمام شده بیشتری نسبت به این بافت دارد. با توجه به این موارد، یکی از عوامل تعیین‌کننده در قیمت توری سایبان روش و نوع بافت این محصول می‌باشد.
2) یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت شید گلخانه، کیفیت مواد آنتی یووی و رنگدانه‌هایی است که در فرمولاسیون تولید توری سایه انداز به‌کار گرفته می‌شوند که مهمترین پارامتر در میزان دوام و طول عمر توری سایبان در برابر آفتاب می‌باشد. تاثیر کیفیت مواد آنتی یووی به حدی است که می‌تواند طول عمر و ماندگاری توری شید گلخانه را در برابر آفتاب از 6 ماه تا بیش از 5 سال تغییر دهد! در بعضی اوقات خریداران و مصرف‌کنندگان توری شید بدون اطلاع و آگاهی از اهمیت و تاثیرگذاری این عامل حیاتی، در زمان خرید توری سایبان، شبکه‌های توری سایه انداز با قیمت‌های پایین‌تر که دارای مواد آنتی یووی با کیفیت متوسط به پایین هستند را خریداری کرده‌اند که در زمان کمتر از 2 سال توری‌های شید نصب شده از بین رفته و مصرف‌کنندگان مجبور به تعویض و خریداری مجدد توری سایبان شده اند.
مسئله بسیار مهم در زمان خرید توری سایبان این است که مصرف‌کننده اطمینان داشته باشد که توری شید خریداری شده، دارای مواد آنتی یووی با کیفیتی بوده و در نتیجه توری سایبان از میزان طول عمر مناسب برخوردار باشد. برای اطمینان از این موضوع، نیاز به وجود لابراتوارهایی با دستگاه‌های بسیار پیشرفته و گرانقیمت برای سنجش میزان آنتی یووی و مقاومت توری شید در برابر نور خورشید است که دسترسی به آنها بسیار سخت و پیچیده است. به همین علت، متاسفانه تنها امکان بررسی موجود برای خریداران از اینکه شید گلخانه دارای ترکیبات آنتی یووی با کیفیت و در نتیجه طول عمر مناسب است، نصب توری شید و گذشت زمان می‌باشد تا بتوان به میزان دوام و طول عمر توری سایبان پی برد.
با توجه به این پیچیدگی‌ها، این امر می‌تواند برای مصرف‌کنندگان ایجاد سردرگمی کند. در نتیجه، از آنجاییکه مقدار و کیفیت مواد افزودنی آنتی یووی اعلامی از سوی شرکت‌ها و فروشندگان، مشخص و قابل سنجش نیست، برای خرید شید گلخانه مناسب و با کیفیت باید دو پارامتر اساسی را به دقت در نظر گرفت: اول اینکه، توری شید را از تولیدکنندگان معتبری که کیفیت و دوام بالای محصولات آنها کاملا مشخص شده، تهیه کرد. پارامتر دوم، خرید توری سایبان با گارانتی مصرف کاملا مشخص و قابل استناد است تا بتوان خرید شبکه سایبان را با بیشترین اطمینان انجام داد. شبکه‌های توری سایبان شرکت تورینه بافت، به اذعان کارشناسان و فعالان عرصه گلخانه و باغبانی، بطور قابل توجهی کیفیت و دوام بالاتری نسبت به سایر محصولات مشابه داشته‌اند. تمامی شبکه‌های سایه انداز تولید شده در این مجموعه داری رنگدانه و مواد آنتی‌یووی بسیار با کیفیت از معتبرترین شرکت‌های اروپایی است و به‌طور متوسط دارای مقاومت و طول عمری بیش از 60 ماه در برابر آفتاب می‌باشند.
3) از دیگر عوامل موثر بر قیمت توری شید گلخانه تراکم بافت یا میزان سایه اندازی شبکه سایبان است. هرچقدر تراکم و گره‌های بافت شبکه سایبان بیشتر می‌شود، به تبع آن میزان سایه اندازی توری بیشتر می‌شود. از طرفی با افزایش گره‌ها و تراکم بافت، وزن توری سایبان در واحد سطح افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن، در بافت‌های پرتراکم، پیچیدگی فرآیند تولید توری سایه انداز بیشتر می‌شود. این موارد سبب می‌شود تا قیمت توری سایبان با افزایش میزان سایه اندازی این محصول بیشتر شود.  
 
تاثیر توری سایبان بر آفتاب‌سوختگی میوه های درختان
در سراسر دنیا، توری شید به‌عنوان محافظی موثر و ایده‌آل برای محفاظت از درختان و گیاهان در برابر تابش شدید نور آفتاب و اثرات مخرب آن شناخته می‌شود. توری سایبان با ممانعت از ورود میزان قابل توجهی از طیف‌های مخرب نور خورشید، درختان، شکوفه‌ها و  میوه‌ها را از خطر آفتاب‌سوختگی و خشک شدن نجات می‌دهند. به همین دلیل، این توری محافظ، به توری ضد آفتاب سوختگی نیز در میان باغ‌داران و کشاورزان شناخته شده است. فضای تحت پوشش شیکه سایبان با ایجاد سایه مناسب موجب افزایش کیفیت و میزان باردهی درختان مانند: درخت انار و یا درخت پسته می‌شود. حفاظت از آفتاب سوختگی گیاهان به‌وسیله توری سایبان تا حد زیادی به جلوگیری از آفات و بیماری‌های رایج گیاهان و درختان کمک خواهد کرد.
مقایسه میوه انار در حالتی که تحت پوشش توری سایبان بوده و میوه انار در حالتی که بدون پوشش توری در معرض آفتاب محیط قرار داشته
توری سایبان چقدر بر مصرف آب در زمان آبیاری گلخانه‌ها و درختان تاثیر می‌گذارد؟
در زیر شبکه‌های توری‌ سایه انداز به دلیل کاهش نور خورشید، مصرف آب نیز کاهش می‌یابد. تقریباً تبخیر و تعرق تا 35% کاهش می‌یابد. با کاهش پرتو خورشید به تاج گیاه، خاک و همچنین کاهش سرعت باد، اتلاف آب از طریق تبخیر و تعرق کاهش پیدا می‌کند. بنابراین راندمان مصرف آب درختان در زیر توری شید گلخانه افزایش می‌یابد. به دلیل کاهش تنش آبی در زیر شبکه توری گلخانه، اندازه میوه نیز بزرگتر می‌باشد.
رطوبت گلخانه مستقیماً به رطوبت هوای بیرون، سرعت باد، تراکم گیاه و آبیاری مرتبط است. طبق گزارشات بسته به محیط رشد، اثر توری سایبان بر رطوبت نسبی گلخانه متغیر است. برای مثال، در یک محیط خشک در استرالیا، شبکه‌های توری‌ شید، رطوبت نسبی را تا %15 افزایش دادند.
تاثیر شبکه سایبان بر فتوسنتز، میزان رشد و نمو و تعداد میوه و شکوفه‌ها 
اشباع نوری، یعنی مقدار نوری که فتوسنتز در آن حداکثر است و با افزایش نور، فتوسنتز افزایش نمی‌یابد. اندازه‌گیری تبادل گاز گیاه معیاری برای میزان فتوسنتز می‌باشد و با آن رابطه مستقیم دارد. عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند بر میزان فتوسنتز برگ تأثیر بگذارد، از جمله آب، سطح نور و کربوهیدرات. شبکه توری سایبان به طور بالقوه توانایی تأثیر بر همه این موارد را دارد. عموماً هنگامی که نور به نقطه اشباع نرسیده باشد، توری باعث کاهش فتوسنتز می‌شود. اما در شرایط اشباع نوری فتوسنتز پوشش توری موجب بهبود فتوسنتز می‌شود. از آنجایی که در اکثر نواحی ایران میزان تابش نور خورشید به‌اندازه‌ای زیاد است که چندین برابر شرایط اشباع نوری می‌باشد، پوشش توری شید علاوه بر جلوگیری از آفتاب‌سوختگی و کاهش دمای محیط و همینطور مصرف آب، در بهبود فتوسنتز هم کمک‌کننده خواهد بود.
تغییر در نور و فتوسنتز گیاه باعث تغییر در رشد و مورفولوژی برگ می‌شود. این تغییرات همیشه ثابت نیستند و به نوع گیاه و رنگ و تراکم سایبان وابسته است. برای مثال در یک تحقیق انجام شده بر روی یک از گونه‌های سیب، میانگین تعداد و طول شاخه‌های یک ساله تحت پوشش شبکه‌های توری‌ سایبان سفید، و سبز-سیاه افزایش یافت.
چندین عامل بر رشد درختان در زیر شبکه سایبان تأثیرگذار می‌باشد. "اجتناب از سایه" یعنی گیاه برای به دست آوردن نور بیشتر رشد می‌کند. این پدیده در زیر توری شید گلخانه ممکن است باعث شود گیاهان رشد بیشتر، قدرت بیشتر و شاخه‌های بیشتری داشته باشند. معمولاً افزایش رشد گیاه در زیر توری‌‌های شید سایه انداز با افزایش درصد سایه‌اندازی توری و رنگ‌های تیره‌تر آن افزایش می‌یابد. کاهش پرتو فعال فتوسنتزی در زیر توری سایبان، یک محیط غیر متعارف برای گیاه به وجود می‌آورد، بنابراین گیاه طول شاخه‌های خود را افزایش می‌دهد تا از سایه خارج شود.
به طور کلی در گیاهان مختلف، توری سایبان سبز باعث ایجاد برگ‌های نازک و کشیده می‌شود. نور قرمز تعداد برگ‌ها را افزایش می‌دهد. نور فرابنفش باعث تولید موم گیاهی، آنتوسیانین و کرک گیاهی بیشتر می‌شود. شبکه‌های توری‌ سایبان تیره‌تر با رنگ سیاه در نخ‌ها، باعث افزایش کلروفیل در درختان سیب می‌شود. این افزایش مقدار کلروفیل برای جبران کاهش نور خورشید می‌باشد. توری‌های شید گلخانه رنگی که کیفیت نور را تغییر می‌دهند، می‌توانند بر مورفولوژی برگ و رشد گیاه تأثیر بگذارند.
رشد گیاه، با دستیابی به نور بهینه کنترل می‌شود. توری سایبان پتانسیل دستکاری رشد گیاه را دارد، در نتیجه ابزار کمکی برای مدیریت رشد گیاه و تولید محصولات با کیفیت محسوب می‌شود. در گیاهان دیگر مانند انگور و کیوی نیز مزایای استفاده از شبکه های توری‌ سایبان در رشد و قدرت گیاه ثابت شده است. در تاکستان‌ها از توری سایبان 30 تا 50 درصد برای احیای درختان انگور استفاده می‌شود. شبکه‌های توری شید سایه انداز به رنگ قرمز50 درصد باعث رشد خوشه‌های کیوی می‌شود. برای نهال‌ها با بنیه ضعیف می‌توان از توری شید برای افزایش قدرت گیاه در زمان کاشت در باغ استفاده کرد تا زودتر رشد کنند.
مقدار زمان رسیدن نور به گیاه، کیفیت و شدت طیف‌های نوری بر الگوی گل‌دهی گیاهان تأثیر بسزایی دارد. پراکندگی نور در زیر توری سایه انداز افزایش می‌یابد. در نتیجه نفوذ نور در تاج گیاه بهبود پیدا کرده و شاهد توزیع بهتر گل‌دهی در گیاه هستیم. ضمن اینکه انتشار بهتر نور در زیر توری سایبان باعث افزایش تولید قند، هورمون، رشد جوانه و در نتیجه الگوهای منظم گل‌دهی می‌شود. طول موج‌های مختلف می‌تواند تولید هورمون‌های مؤثر در گل‌دهی را تغییر دهد. برای مثال: طیف نور قرمز باعث ایجاد شکوفه می‌شود یا طیف مادون قرمز گل‌دهی را مهار می‌کند. بنابراین استفاده از شبکه‌های سایبان رنگی که می‌توانند شدت و کیفیت نور تاج را تغییر دهند، و همچنین درک ویژگی‌های طیفی خاص شبکه‌های توری‌ شید و پاسخ گیاهان حائز اهمیت است.
طبق بررسی‌های انجام شده برای درخت هلو، تعداد شکوفه در هر شاخه، زیر توری شید گلخانه  با سایه اندازی 50% سفید، 50% آبی ارغوانی، 50% قرمز، به طور قابل توجهی در مقایسه با حالت بدون توری سایبان افزایش یافته است. اختلاف در گل‌دهی گیاهان در زیر شبکه‌های توری شید به گونه گیاه و رنگ توری سایه انداز وابسته است.
- توری‌های شید گلخانه چطور از گیاهان محافظت می‌کنند؟
بر اساس تحقیقات و بررسی‌های مختلف کاملا ثابت شده است که استفاده از توری شید _ به ویژه در طول گرم‌ترین زمان سال _ می‌تواند فتوسنتز و تولید محصول را افزایش داده و فصل رشد را نیز طولانی‌تر کند. نور بیش از حد خورشید مقدار فتوسنتز و محصول گیاه را کاهش می‌دهد.
توری سایبان چگونه از درختان و گیاهان در برابر وزش باد محافظت می‌کند؟
توری سایبان با هر میزان از تراکم بافت خاصیت بادشکن (windbreaking) دارد. توری شید سایه انداز، سرعت باد را در سطح تاج درخت کاهش می‌دهد. سرعت وزش باد تقریباً 50 درصد در زیر شبکه‌های توری‌ سایبان با تراکم سایه اندازی 30 درصد کاهش می‌یابد. هرچقدر که ضریب سایه‌اندازی (و در نتیجه تراکم توری) افزایش یابد، کاهش سرعت باد نیز محسوس‌تر می‌شود. به عنوان مثال، سرعت وزش باد در زیر توری‌های شید سایبان با تراکم 50 درصد با پوشش در بالا و کناره‌ها در مقایسه با حالت بدون پوشش به طور متوسط 90 درصد کاهش یافته است. طبق بررسی های صورت گرفته در مقالات مختلف، نوع ترکیب مواد، تراکم نخ، و الگوی بافت شبکه همگی می‌توانند بر کاهش شدت باد تأثیر بگذارند.

 

درصد سایه اندازی توری سایبان متناسب با نوع کاربرد چگونه تعیین می‌شود؟
انتخاب میزان سایه اندازی برای توری سایبان، نسبی می‌باشد و به دو پارامتر اساسی وابسته است. پارامتر اول نوع محصول تحت کشت و پارامتر بعدی اقلیم و مکانی است که باید تحت پوشش توری شید قرار بگیرد. توری‌ سایبان برای پرورش سبزیجات و صیفی‌جات عموما با درصد سایه اندازی 30% تا 60% انتخاب می‌شود. مثلا: برای فلفل، کلم یا کاهو توری شید با تراکم (سایه اندازی) 50 درصد استفاده می‌شود. همین‌طور برای کشت گوجه‌فرنگی شید گلخانه بسته به اقلیم موردنظر با میزان سایه اندازی 30 تا 50 درصد به‌کار گرفته می‌شود. توری سایبان برای خیار هم از بازه 30 تا 50 درصد انتخاب می‌شود. توری شید مناسب برای آلوئه‌ورا 50 تا 60 درصد می‌باشد. برای توت فرنگی شبکه سایبان 30 تا 60 درصد ترجیحا به رنگ سفید استفاده می‌گردد. توری سایبان مناسب برای گیاهان آپارتمانی سایه دوست مانند ارکیده‌ها توری شید پرتراکم مانند توری سایبان 80 درصد استفاده است. در عین‌حال برای گیاهان مقاوم به گرما توری سایبان 30% تا 50% مناسب می‌باشد. برای درختان میوه و باغ‌ها، اغلب توری شید با میزان سایه اندازی 30، 50 و یا 60 درصد استفاده می‌شود. برای مثال، برای پوشش درختان مرکبات از جمله: لیمو و پرتقال از توری سایه انداز با تراکم 50 درصد و یا 60 درصد استفاده می‌شود. برای سایه‌اندازی و پوشش محوطه‌ها و فضاهایی که انسان‌ها و هم‌چنین جانداران حضور دارند، توری سایبان با تراکم بالا مانند: شبکه سایبان 80، 90 و 95 درصد مناسب می‌باشد. برای مثال: توری سایبان برای دامداریها و مراکز مشابه برای نگهداری و پرورش حیوانات توری سایبان هشتاد درصد و نود درصد و یا توری مونوتیپ با تراکم 95 درصد استفاده می‌گردد. برای پوشش و سایه اندازی روی استخرها ازجمله: استخر پرورش ماهی و سایر آبزیان و یا استخرهای ذخیره آب، توری سایبان استخر با تراکم 80 درصد و 90 درصد استفاده می‌شود. استفاده از توری شید با تراکم بالا به‌عنوان شبکه سایبان استخر موجب می‌شود تا علاوه بر پایین آمدن دمای آب استخر، تبخیر سطحی آب و تشکیل جلبک در آب استخر بسیار کاهش یابد. هم‌چنین، توری سایبان 90 درصد پوششی ایده‌آل برای جلوگیری از رشد علف‌های هرز روی زمین است و برای این منظور کافی است این توری شید را بر روی زمین قرار داد.
نحوه نصب توری سایبان و نگهداری درست توری شید
نکات زیر مواردی هستند که رعایت آنها برای ماندگاری و دوام بیشتر توری سایبان (شید گلخانه) بر روی گلخانه‌ها و باغ‌ها بسیار موثر است:
شبکه‌های توری‌ شید باید با توجه به مشخصات و ابعاد فضایی که برای پوشش در نظر گرفته شده، انتخاب شوند. در زمان نصب توری سایبان، کشش توری شید نباید باعث تغییر ابعاد توری شود.
موادی از قبیل: سیمان، آهک، ترکیبات دارای گوگرد و کودهای شیمیایی نقشی مخرب بر روی ترکیبات آنتی یووی موجود در توری‌های محافظ دارند. در شرایطی که این گونه مواد در مجاورت شبکه‌های توری سایبان‌ قرار بگیرند، مقاومت و پایداری شید گلخانه را در مقابل آفتاب بسیار پایین می‌آورند.
توصیه می‌گردد پس از تحویل بسته‌های توری سایه انداز، در محل سرپوشیده نگهداری شوند و تا زمان استفاده در محل مورد نظر، در معرض تابش نور آفتاب قرار نگیرند.
در هنگام نصب توری شید باید دقت شود تا توری‌ با اجسام برنده و تیز در تماس نباشد.
در صورتیکه برای نصب توری شید از سازه نگه‌دارنده استفاده می‌شود، ترجیحا از سیم بکسل روکش‌دار و یا لوله‌های فلزی که با مواد پلاستیکی یا لاستیکی پوشانده شده‌اند، استفاده شود.
در فصل‌ها و مواقعی که به توری سایبان نیاز نیست بهتر است آنها را با دقت جمع کرده و در محلی که سرپوشیده باشد برای مصارف بعدی نگهداری کرد.
• در صورتیکه توری سایبان برای پوشش گلخانه ها در نظر گرفته شده بهتر است روی نایلون گلخانه نصب شود. با این کار عمر نایلون گلخانه نیز افزایش می‌یابد.
نصب توری سایبان با سیم بکسل و گیره نصب
نحوه نصب توری سایبان با استفاده از گیره نصب سیم بکسل
• برای نصب شید گلخانه‌ باید از گیره‌های مخصوص نصب توری شید که در کنار این محصولات قابل عرضه است، استفاده شود. این گیره‌ها باید حداکثر با فاصله‌های پنجاه سانتی‌متر روی لبه توری سایبان نصب ‌شوند. گیره‌های نصب توری سایبان ساخته شده در شرکت تورینه بافت مانند شبکه‌های سایبان دارای مواد افزودنی آنتی یووی در فرمولاسیون خود هستند و طول عمر و دوام بالایی دارند. این گیره‌ها به‌راحتی روی لبه‌های توری سایه انداز نصب شده و پس از آن با اطمینان خاطر می‌توان شید گلخانه را روی فضای مورد نظر نصب کرد.

---------------------------------------------------

خبرها و مقاله‌های مرتبط با توری سایبان:
---------------------------------------------------
ویدیوهای مرتبط با توری سایبان:
---------------------------------------------------
بروزترین اخبار و مقالات ما را در صفحات تورینه بافت در شبکه‌های اجتماعی مشاهده نمایید:
صفحه اینستاگرام تورینه بافت:
 

شما می‌توانید نظرات خود را درباره این محصول از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.
Captcha
02:29:43 1401/02/10
میلاد اسلامی
سلام خسته نباشید،شید گلخانه ۸۰درصد سایز۱۰*۵۰ لطفا قیمت،شماره تماسم۰۹۱۷۸۶۰۹۲۶۰ ،ارسال برای قشم لطفا

سلام. وقت بخیر. کارشناسان واحد فروش ما با شما تماس خواهند گرفت

15:41:13 1401/02/16
Alirezabehresi
لیست قیمت شید 5۰ درصد با عرض های مختلف میتوانید بفرستید؟ ممنون

سلام. وقت بخیر. لطفا برای دریافت هرگونه مشاوره و اطلاعات با واحد فروش ما تماس بگیرید. 01132024350

17:44:12 1401/04/27
Aaa
سلام خسته نباشید من لیست قیمت شیدها رو با مهر کارخانه و کاتالوگ محصولات رو میتونید برام بفرستید؟

سلام. وقت بخیر

لطفا برای دریافت هرگونه اطلاعات و لیست قیمت راجع به شبکه توری سایبان و کیسه های توری راشل با واحد فروش ما تماس بگیرید.

01132024444   09115681150

باتشکر

11:16:26 1401/05/08
سلام
سلام شماره های شما که همش اشغال میزنه....

با سلام و احترام

با عرض پوزش بخاطر اشغال بودن خطوط شماره های زیر را امتحان کنید

01132024444

01132024350

09115681150

13:45:52 1401/05/23
خلف جبلی
سلام نمایندگی در استان خوزستان دارید نیاز به لیست قیمت سایه بان خاکی دارم 09179116538

سلام. وقت بخیر

در قسمت شعبات فروش می توانید نماینده های فروش توری سایبان و کیسه راشل را در سراسر ایران مشاهده نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و لیست قیمت ها درباره توری شید سایبان می توانید با واحد فروش ما هم تماس بگیرید. 0113024444   09115681150

با تشکر

23:54:24 1401/05/23
حسام رمضانی
با سلام رمضانی هستم از رشت شید ۸۰ درصد عرض ۱۲ و عرض ۶ میخواستم لطفا قیمت رو اعلام میفرمایید

با سلام

لطفا برای دریافت هرگونه اطلاعات و لیست قیمت در ارتباط با توری سایبان با واحد فروش ما تماس بگیرید.

01132024444   09115681150

باتشکر

Comment image

بیشترین دوام و ماندگاری

30 تا 48 ماه گارانتی

مشاوره تخصصی رایگان

بسته به نوع کاربری و محل اجرا

ارسال و حمل و نقل

مطمئن، سریع و مقرون بصرفه

تنوع بافت و محصول

بیشترین تنوع در خاورمیانه