توری سایبان (شید گلخانه)

مجموعه کارخانجات تورینه بافت تخصصی‌ترین تولیدکننده انواع شبکه توری سایبان (شید گلخانه) در خاورمیانه می‌باشد. این شرکت انواع توری شید را با بیشترین عرض و تنوع بافت و در رنگ‌های گوناگون در ایران تولید و عرضه می‌کند. شبکه‌های سایبان این شرکت در بافت‌های مختلف شامل: انواع توری سایبان با نخ فلت (تیپ)، توری سایبان مونوفیلامنت (monofilament) و توری سایه انداز مونوتیپ با بهترین مواد اولیه و افزودنی تولید می‌شوند. شرکت تورینه بافت تنها تولیدکننده شبکه‌های سایبان با رنگدانه‌ها و مقاوم‌کننده آنتی یووی اروپایی در ایران است و انواع مختلف شبکه سایبان تولید شده در این مجموعه، بالاترین کیفیت و دوام را در قیاس با سایر محصولات دارند. به دلیل کیفیت و دوام بالای شبکه‌های توری سایه انداز تورینه بافت این محصولات بسته به نوع بافت همراه با 30 تا 48 ماه گارانتی به مصرف‌کنندگان عرضه می‌‌گردند. مشخصات و انواع توری سایبان و مدت زمان گارانتی آنها در قسمت‌های تفکیک شده زیر تشریح می‌شوند. برای دریافت هرگونه مشاوره و به‌روزترین لیست‌های قیمت‌ توری سایبان با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.
مهم‌ترین زمینه‌های کاربرد توری سایبان (شید گلخانه):
  • محافظت و پوشاندن گلخانه‌ها به وسیله توری شید گلخانه برای پایین آوردن دمای محیط گلخانه (تا 10 درجه سانتی‌گراد) و تنظیم نور مناسب برای پرورش گلها و صیفی‌جات گوناگون
  • نصب شبکه سایبان در باغ‌های میوه برای محافظت درختان و میوه‌ها در برابر آفتاب‌سوختگی و کاهش چشمگیر مصرف آب برای آبیاری درختان (بیش از 30 درصد کاهش مصرف آب)
  • سایه اندازی و پوشش دامداری‌ها و محافظت دام ها در برابر تابش آفتاب و تنش دمایی و هم‌چنین جلوگیری از آسیب حشرات
  • محوطه سازی با استفاده از توری شید در مراکز بازی و زمین‌های ورزشی
  • توری سایبان استخر پرورش ماهی برای پایین آوردن دمای محیط استخر و جلوگیری از آسیب آبزیان و تنش‌های دمایی در ماهیان 
  • سایه اندازی با نصب توری سایه انداز در محیطهای تفریحی و خانگی و پارکینگها 
  • پوشش و سایه اندازی بر روی استخرها با توری سایبان برای جلوگیری از تشکیل خز و جلبک در آب استخر و جلوگیری از تبخیر سطحی آب استخر 
----------------------------------------------
مشخصات شبکه توری سایبان (نخ فلت یا تیپ): 
- عرض : 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 12 متر 
- طول : سفارش مشتری – طول استاندارد سایبان: 50 متر 
- رنگ : سبز تیره - سفیدبژ (خاکی) - سیاهقرمز - آبی
- میزان سایه اندازی (تراکم بافت): 30% - 50% - 60% - 80% - 90% 
مشخصات وزنی و پوشانندگی انواع توری سایبان، بافت تیپ (فلت):
عرضه انواع شبکه توری سایه انداز نخ فلت (تیپ) همراه با 30 ماه ضمانت در برابر آفتاب می‌باشد. این نوع بافت از توری شید، بیشترین میزان پوشانندگی و سایه اندازی را دارد که موجب شده این محصول طیف کاربری وسیعی در زمینه‌های مختلف داشته باشد. از به‌کارگیری به‌عنوان توری گلخانه تا توری سایبان استخر و توری سایه انداز محوطه‌های بازی و تفریحی از جمله موارد مصرف این توری محافظ است.
در تصویر زیر بعضی از نمونه بافت‌های توری سایبان از نوع بافت falt (تیپ) در رنگ‌ها و تراکم‌های بافت مختلف که در تورینه بافت تولید شده را می‌توان مشاهده کرد:
----------------------------------------------
مشخصات شبکه توری سایبان مونوفیلامنت:
- عرض : 1 ، 1.5 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 متر 
- طول : سفارش مشتری – طول استاندارد 50 متر 
- رنگ : سیاه - سبز - آبی - سفید - قرمز (سفارش مشتری)
- درصد سایه اندازی (تراکم بافت): 30% - 50% - 65%
مشخصات وزنی و پوشانندگی انواع توری سایبان، بافت مونوفیلامنت:
----------------------------------------------
مشخصات شبکه توری سایبان مونوتیپ:
- عرض : 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 متر 
- طول : سفارش مشتری – طول استاندارد 50 متر 
- رنگ : سیاه و سبز - سیاه و بژ (خاکی) 
- درصد سایه اندازی (تراکم بافت): 50% - 70% - 95%
مشخصات وزنی و پوشانندگی انواع توری سایبان بافت مونوتیپ:
ضریب سایه اندازی توری سایبان چیست؟
ضریب سایه اندازی توری سایبان (shade factor) که به صورت درصد بیان می‌شود، به نسبت نور مسدود شده توسط توری شید به مقدار کل نور تابیده شده به سطح شبکه سایبان گفته می‌شود. برای مثال: شید گلخانه با ضریب سایه اندازی 80 درصد به این معنی است که این توری سایه انداز 80 درصد نور تابیده شده به سطح توری شید را فیلتر کرده و 20 درصد نور تابیده شده از آن عبور کرده و به فضای تحت پوشش توری سایبان می‌رسد.
انتخاب درست رنگ شبکه سایبان به چه صورت است؟
یکی از نتایج بسیار مهم و قابل توجه استفاده از توری شید گلخانه تنظیم نور وارد شده به گیاهان تحت کشت می‌باشد. با تولید و به‌کارگیری شبکه سایبان در رنگ‌های مختلف بر روی گلخانه‌ها و درختان، امکان اینکه محصول تحت کشت زیر توری شید، تحت تابش طیف رنگی مشخصی باشد امکان‌پذیر شده است. گیاهان تحت تابش طیف‌های رنگی مختلف رشد و باردهی متفاوتی داشته و در بعضی طیف‌های رنگی رشد بهتری نسبت به سایر رنگ‌ها دارند. این موضوع با بکارگیری و نصب شبکه‌های توری سایبان رنگی (فتوسلکتیو) به شکل مناسبی بر فرایند رشد گیاه تحت کشت اعمال می‌شود.
توری سایبان سبز
توری سایبان به رنگ سبز پرمصرف‌ترین توری شید در ایران می‌باشد که در زمینه‌های مختلف از جمله: پوشش و سایه اندازی گلخانه ها و باغ ها مورد استفاده قرار گرفته است. عملکرد مطلوب این پوشش سایبان در سایه‌اندازی و پایین آوردن دما موجب شده توری شید سایبان سبز به‌طور وسیعی در سراسر نقاط استفاده شود. ایجاد سایه روی گلخانه‌ها برای طیف متعددی از کشت‌های گلخانه‌ای، پوشش درختان باغ‌ها برای محصولات مختلف، پوشش سایبان استخر، سایبان دامداری‌ها از جمله زمینه‌های کاربرد وسیع این رنگ از سایبان می‌باشد. البته باید دقت داشت این رنگ سایبان با بررسی و دقت بر اساس نوع محصول انتخاب شود. نصب و استفاده از شید گلخانه سبز برای همه مصارف گلخانه‌ای و کشاورزی کار درست و اصولی نیست. در به‌کارگیری توری سایه انداز باید پارامترهای مربوط به رشد گیاه تحت کشت از جمله: رنگ طیف نوری مطلوب گیاه برای رشد (برای انتخاب رنگ مناسب توری سایبان) در کنار میزان شدت نور مورد نیاز (برای انتخاب درست میزان سایه اندازی توری) مورد توجه قرار گیرد.
توری سایبان سفید
 بسیاری از گلها از جمله: ژربرا، میخک، آلسترومریا نیاز به توری شید به رنگ سفید دارند. هم‌چنین براساس بعضی بررسی‌ها، در میوه‌هایی نظیر: هلو، سیب، توت‌فرنگی و انجیر با استفاده از شبکه سایبان سفید محصول بیشتر و بهتری به‌دست آمده است. در مواردی از این دست، نصب توری سایبان سبز تاثیر مناسبی نداشته و بر رشد و گل‌دهی گیاه تاثیر منفی می‌گذارد.
شرکت تورینه بافت تنها تولید کننده توری سایبان به رنگ سفید در ایران است و این پوشش سایبان را در میزان سایه اندازی مختلف برای مصارف گوناگون تولید و عرضه می‌نماید. توری شید گلخانه سفید با تراکم سایه اندازی 80 درصد برای پرورش گل‌ها در گلخانه‌ کاربرد فراوانی دارد. توری سایه انداز سفید با میزان سایه اندازی 50 درصد و 60 درصد، علاوه بر سایه اندازی روی گلخانه‌ها، برای پوشش و سایه اندازی برای باغ‌ها و درختان میوه به‌کار می‌رود. از توری شید 30 درصد هم علاوه بر پوشش و سایه اندازی صیفی‌جات، بصورت گسترده‌ای در صنعت ساخت و ساز برای پوشش و نمای ساختمان‌ها و بناهای در حال احداث استفاده می‌شود. از توری سایبان 80 و 90 درصد سفید هم در پوشش و محوطه‌سازی برای اماکن تفریحی و خانگی استفاده می‌شود. بنابر گزارش‌های به‌دست آمده، استفاده از توری سایبان سفید به علت رشد سریعتر گیاه بخصوص در گیاهان گل‌دار به‌صورت روزافزونی در زمینه‌‍‌های مختلف کشاورزی و پرورش گل در حال گسترش است. 
شبکه‌های سایبان رنگ سفید تورینه بافت در تراکم‌های مختلف  
توری سایبان قرمز
توری شید قرمز طیف‌های نوری ورودی به فضای تحت پوشش را به شکل مناسبی اصلاح و تنظیم می‌کند که موجب بهبود گل‌دهی و میوه‌دهی خواهد شد. توری سایبان قرمز در سراسر جهان به دلیل افزایش فصل رشد و برداشت و همچنین تولید میوه‌های قرمزتر، آبدارتر و با ارزش تجاری بیشتر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. توری سایبان قرمز کنترل زیادی بر روی نور خورشید در زمان بعد از طلوع و قبل از غروب دارد. رنگ این توری‌ها به نحو درنظر گرفته شده‌ تا پرتوهای خورشید را جذب و دمای خاک را خنک‌تر کنند. توری‌های شید گلخانه به رنگ قرمز این امکان را فراهم کرده‌اند تا کشاورزان بتوانند میوه‌هایی نظیر توت، توت فرنگی، تمشک، بلوبری و ... را در طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی پرورش دهند.
توری سایبان قرمز محصول انحصاری تورینه بافت
توری سایبان خاکی (بژ)
توری سایبان به رنگ خاکی (که با عناوین دیگری مانند: رنگ کرم یا بژ هم شناخته می‌شود) از جمله توری‌های سایه انداز رنگی است که در سالهای اخیر برای پوشش و سایه اندازی درفضاهای تفریحی و مسکونی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. توری شید با رنگ خاکی تطابق زیادی با محیط و نمای این نوع کاربرد دارد. شبکه سایبان خاکی انتخاب ایده‌آلی برای پوشش آلاچیق‌ها، سایه اندازی در منازل و محیط‌های مسکونی، اداری و تفریحی، پوشش پارکینگ‌ها و مواردی از این دست می‌باشد. تورینه بافت این پوشش سایبان را برای اولین بار در کشور با بافت‌هایی منحصربفرد و بسیار مستحکم، در قالب توری مونوتیپ با سایه اندازی 95 درصد و هم‌چنین، توری شید 80 درصد و 90 درصد با بافت تیپ، برای مصارف گوناگون تولید و عرضه نموده است. پوشانندگی بالای توری مونوتیپ 95 درصد موجب شده این توری سایه انداز گزینه مطلوبی برای استفاده به‌عنوان توری سایبان استخر و یا توری سایبان پارکینگ ماشین به‌شمار بیاید. هم‌چنین، تراکم بالای این توری و نوع رنگ آن باعث می‌شود علاوه بر اینکه دمای محیط تحت پوشش توری بسیار خنک‌تر شود، اثرات تشعشی نور خورشید به‌شدت کاهش پیدا کرده و میزان آسیب تشعشعات مضر و مخرب به صفر برسد.
توری سایبان رنگ خاکی، محصولی انحصاری از تورینه بافت
قیمت توری سایبان
شبکه‌های توری سایبان یا همان شید سایه انداز مانند هر نوع محصولی با قیمت‌های مختلفی در دسترس مصرف‌کنندگان قرار دارند. عوامل مختلفی بر قیمت توری سایبان تاثیرگذار هستند: 
1) همان طور که اشاره شد توری‌های شید گلخانه به چند روش تولید و بافته می‌شوند: شبکه سایبان بافت تیپ یا فلت، توری سایبان مونوفیلامنت و توری مونوتیپ. تولید شید گلخانه از طریق هر یک از این روش‌ها تفاوت های ساختاری با یکدیگر دارند. تولید توری سایه انداز با بافت مونوفیلامنت بخاطر پیچیدگی‌هایی که در فرایندهای تولید و بافندگی آن باید رعایت کرد، زمانبر و سخت‌تر است و این موضوع قیمت توری سایبان مونوفیلامنت را بیشتر از سایر بافت‌ها قرار می‌دهد. البته باید توجه داشت که توری مونوفیلامنت بافت محکم‌تر و مقاوم‌تری هم نسبت به بافت‌های دیگر دارد. بعد از این بافت، توری مونوتیپ نیز به لحاظ تولید و بافت پیچیده‌تر از تولید توری شید تیپ است و قیمت تمام شده بیشتر نسبت به این بافت دارد. با توجه به این موارد، یکی از عوامل تعیین‌کننده در قیمت توری سایبان روش و نوع بافت این محصول می‌باشد.
2) یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت شید گلخانه، کیفیت مواد آنتی یووی و رنگدانه‌هایی است که در فرمولاسیون تولید توری سایه انداز به‌کار گرفته می‌شوند که مهمترین پارامتر در میزان دوام و طول عمر توری سایبان در برابر آفتاب می‌باشد. تاثیر کیفیت مواد آنتی یووی به حدی است که می‌تواند طول عمر و ماندگاری توری شید گلخانه را در برابر آفتاب از 6 ماه تا بیش از 5 سال تغییر دهد! در بعضی اوقات خریداران و مصرف‌کنندگان توری شید بدون اطلاع و آگاهی از اهمیت و تاثیرگذاری این عامل حیاتی، در زمان خرید توری سایبان شبکه‌های توری سایه انداز با قیمت‌های پایین‌تر که دارای مواد آنتی یووی با کیفیت متوسط به پایین هستند را خریداری کرده‌اند که در زمان کمتر از 2 سال توری‌های شید نصب شده از بین رفته و مصرف‌کنندگان مجبور به تعویض و خریداری مجدد توری سایبان شده اند.
مسئله بسیار مهم در زمان خرید توری سایبان این است که مصرف‌کننده اطمینان داشته باشد که توری شید دارای مواد آنتی یووی با کیفیت بوده و در نتیجه از میزان طول عمر مناسب برخوردار است. برای این موضوع، نیاز به وجود لابراتوارهایی با دستگاه‌های بسیار پیشرفته و گرانقیمت برای سنجش آنتی یووی و مقاومت توری شید در برابر نور خورشید است که دسترسی به آنها بسیار سخت و پیچیده است. به همین علت، متاسفانه تنها امکان بررسی موجود برای خریداران از اینکه شید گلخانه دارای ترکیبات آنتی یووی با کیفیت و طول عمر مناسب است، نصب توری شید و گذشت زمان می‌باشد تا بتوان به میزان دوام و طول عمر توری سایبان پی برد.
با توجه به این پیچیدگی‌ها، این امر می‌تواند برای مصرف‌کنندگان ایجاد سردرگمی کند. در نتیجه، از آنجاییکه مقدار و کیفیت مواد افزودنی آنتی یووی اعلامی از سوی شرکت‌ها و فروشندگان، مشخص و قابل سنجش نیست، برای خرید شید گلخانه مناسب و با کیفیت باید دو پارامتر اساسی را در نظر داشت: اول اینکه، توری شید را از تولیدکننده‌های معتبری که کیفیت و دوام بالای محصولات آنها کاملا مشخص شده، تهیه کرد. پارامتر دوم، خرید توری سایبان با گارانتی مصرف کاملا مشخص و قابل استناد است تا بتوان خرید شبکه سایبان را با بیشترین اطمینان انجام داد. شبکه‌های توری سایبان شرکت تورینه بافت، به اذعان کارشناسان و فعالان گلخانه و باغبانی، بطور قابل توجهی کیفیت و دوام بالاتری نسبت به سایر محصولات مشابه داشته‌اند. تمامی شبکه‌های سایه انداز تولید شده در این مجموعه داری رنگدانه و مواد آنتی‌یووی بسیار با کیفیت از معتبرترین شرکت‌های اروپایی است و به‌طور متوسط دارای مقاومت و طول عمری بیش از 60 ماه در برابر آفتاب می‌باشند.
3) از دیگر عوامل موثر بر قیمت توری شید گلخانه تراکم بافت یا میزان سایه اندازی شبکه سایبان است. هرچقدر تراکم و گره‌های بافت شبکه سایبان بیشتر می‌شود، به تبع آن میزان سایه اندازی توری بیشتر می‌شود. از طرفی با افزایش گره‌ها و تراکم بافت، وزن توری سایبان در واحد سطح افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن، در بافت‌های پرتراکم، پیچیدگی فرآیند تولید توری سایه انداز بیشتر می‌شود. این موارد موجب می‌شود تا قیمت توری سایبان با افزایش میزان سایه اندازی این محصول بیشتر شود.  
معرفی شبکه توری سایبان
شبکه سایبان که با عناوینی هم‌چون: شید گلخانه، توری سایه انداز و اسامی مختلف دیگر شناخته می‌شود، برای پوشش و محافظت هر نوع محیط و مکانی در برابر اثرات تخریب کننده نور آفتاب می‌باشد. این اثرات مخرب ناشی از اشعه فرا بنفش (UV) موجود در تابش خورشید است که هر نوع ماده‌ای را با گذشت زمان و به تدریج رو به زوال و در نهایت تخریب کامل می‌برد. در کنار نقش محافظتی شبکه سایبان، فضاهای محافظت شده با این توری ضدآفتاب، به‌طور قابل ملاحظه‌ای دمای پایین‌تری را خواهند داشت. کاربردهای شبکه سایبان بسیار متنوع و گسترده است. با توجه به تغییرات اقلیمی که موجب کم آبی و خشکسالی‌های گسترده شده و با گذشت زمان نیز بر شدت و وسعت خشکسالی ها افزوده می‌شود، این توری ضدآفتاب به‌صورت روز افزون در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در شرایط آب و هوایی فصول گرم که شاهد تابش شدید آفتاب به همراه گرمای شدید در اکثر نقاط هستیم و دامنه این شرایط اقلیمی سخت با گذشت زمان همواره در سطح کشور رو به افزایش بوده، به‌کارگیری روش‌های قبلی در گلخانه‌ها موثر و کافی نبوده و در موارد دیگر مانند: باغ‌ها و اماکن دیگر روش موثری برای پایین آوردن دما و جلوگیری از تابش شدید نور آفتاب نیست. آسیب‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی میوه‌‌ها و درختان هر سال شدیدتر شده و تامین آب برای آبیاری درختان و کشت‌ها در این شرایط خشکسالی و کم آبی کشور به‌سختی امکان‌پذیر است. تشعشعات زیاد خورشیدی، تنش گرمایی، خشکی، بادهای خشک و بارش تگرگ برخی از عوامل محیطی برای کاهش راندمان و کیفیت محصولات کشت شده در فضای باز هستند. فرآیندهای فیزیولوژیکی مانند هدایت روزنه‌ای، تعرق و فتوسنتز به این عوامل حساس هستند. در فصل رشد برای اکثر گونه‌های گیاهی 30 تا 40 درصد از نور خورشید برای حداکثر میزان فتوسنتز گیاه کافی است. انرژی تابشی بیش از حد، گیاهان را مستعد استرس گرمایی و بسته شدن روزنه کرده و در نتیجه میزان فتوسنتز خالص کاهش می‌یابد. دمای بالا در نتیجه تابش زیاد خورشید (35 تا 40 درجه سانتیگراد) می‌تواند تقسیم سلولی، رشد برگ و تولید مثل را مختل کند. در بسیاری از نقاط جهان، استفاده از شبکه توری سایبان قبل از برداشت محصول، در گلخانه‌ها و باغ‌ها برای کاهش بار حرارتی تشعشع، افزایش راندمان نور و کاهش آفات و بیماری‌ها استفاده می‌شود. توری‌های سایبان به دلیل کاهش هزینه‌های آبیاری، کاهش هزینه‌های انرژی و افزایش محصول به عنوان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شوند. شبکه سایبان سیاه و رنگ‌های تیره از پر مصرف‌ترین شبکه‌های توری سایه انداز می‌باشد، اما استفاده از توری سایبان رنگی روز به روز در حال افزایش است. این شبکه‌ها علاوه بر کاهش شدت تابش و خواص حرارتی میکروکلیما، پتانسیل تغییر کیفیت نور را نیز دارند. هرچه درصد سایه‌اندازی توری  شید  گلخانه بیشتر باشد، میزان نوری که مسدود می‌کند بیشتر است. کاهش تابش بر روی دما و رطوبت نسبی اثرگذار است. شبکه های توری سایبان همچنین بر روی جهت تابش نور نیز تأثیرگذارند. در زیر توری شید، نور به مقدار زیادی پراکنده شده و باعث می‌شود به قسمت‌های مختلف تاج گیاه نور بهتری برسد. چون این توری‌های سایبان معمولاً از پلاستیک مقاوم شده در برابر اشعه یووی (فرا بنفش) ساخته می‌شوند، همه‌ی طیف‌ها به ویژه فرا بنفش را پراکنده می‌کنند. 
شبکه های توری سایبان رنگی ابزاری نوین در صنعت کشاورزی هستند که کاربرد آنها حفاظت فیزیکی و همچنین اصلاح نور خورشید می‌باشد. این توری های محافظ از عناصر رنگی، مواد پخش‌کننده و بازتاب‌کننده نور ساخته شده و باعث فیلتراسیون نور در یک طول موج خاص می‌شوند. شبکه‌های توری سایبان طی عملیات‌های فرایندی بر روی مواد پلی اتیلن سنگین و افزودنی‌های پایدارکننده در برابر اشعه UV آفتاب و بافت روی دستگاه های بافنده تولید می‌شوند. در مرحله بافندگی، توری سایه انداز از بافت نخ‌های تولید شده _ که در فرایند پیش از بافت آماده شده‌اند _ به روش راشل در تراکم‌های بافت گوناگون تولید می‌شود. شبکه‌های توری‌ سایه انداز بسته به کیفیت مواد اولیه و افزودنی که در فرمولاسیون تولید آنها استفاده می‌شود تا دمای بیش از 60 درجه سانتی‌گراد را به راحتی تحمل می‌کنند و دمای فضاهای تحت پوشش خود را تا نزدیک به 10 درجه سانتی‌گراد پایین‌تر می‌آورند.
ساختار بافت توری شبکه سایبان موجب می‌شود که این پوشش بسیار منعطف بوده و نسبت پوشانندگی به وزن آن بسیار مطلوب باشد (تا 18 متر مربع به ازای 1 کیلوگرم توری شید). این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا به‌کارگیری و نصب شید گلخانه کاملا آسان شود. به‌علاوه، برای نصب بادوام‌تر شبکه سایبان، می‌توان لبه‌های توری را با بافت متراکم و تقویت‌شده تولید کرد. این کار که برای اولین بار توسط شرکت تورینه بافت در ایران صورت گرفته، به نصب مطمئن‌تر و محکم‌تر شید گلخانه کمک شایانی می‌کند.
توری‌های سایبان در دو نوع پلی استر و پلی اتیلنی وجود دارند. همه توری‌ها اجازه عبور آب باران را می‌دهند. همچنین در مقابل باد از گیاه محافظت می‌کنند. توری‌های سایبان پلی استر نسبت به شبکه‌های توری سایه انداز پلی اتیلنی کمتر کش می‌آیند ولی سنگین‌تر بوده و نصب سخت‌تری دارند. ضمن اینکه لبه‌های کار باید مقاوم سازی شوند، در غیر این صورت لبه‌ها باز می‌شود. بنابراین توری‌های سایبان پلی اتیلنی برای حفاظت از گیاهان گزینه بهتری هستند.
توری‌های شید گلخانه چطور از گیاهان محافظت می‌کنند؟
بر اساس تحقیقات و بررسی‌های مختلف کاملا ثابت شده است که استفاده از توری شید _ به ویژه در طول گرم‌ترین زمان سال _ می‌تواند فتوسنتز و تولید محصول را افزایش داده و فصل رشد را نیز طولانی‌تر کند. نور بیش از حد خورشید مقدار فتوسنتز و محصول گیاه را کاهش می‌دهد.
توری سایبان چقدر بر مصرف آب در زمان آبیاری گلخانه‌ها و درختان تاثیر می‌گذارد؟
در زیر شبکه‌های توری‌ سایه انداز به دلیل کاهش نور خورشید، مصرف آب نیز کاهش می‌یابد. تقریباً تبخیر و تعرق تا 35% کاهش می‌یابد. با کاهش پرتو خورشید به تاج گیاه، خاک و همچنین کاهش سرعت باد، اتلاف آب از طریق تبخیر و تعرق کاهش پیدا می‌کند. بنابراین راندمان مصرف آب درختان در زیر توری شید گلخانه افزایش می‌یابد. به دلیل کاهش تنش آبی در زیر شبکه توری گلخانه، اندازه میوه نیز بزرگتر می‌باشد.
رطوبت گلخانه مستقیماً به رطوبت هوای بیرون، سرعت باد، تراکم گیاه و آبیاری مرتبط است. طبق گزارشات بسته به محیط رشد، اثر توری سایبان بر رطوبت نسبی گلخانه متغیر است. برای مثال، در یک محیط خشک در استرالیا، شبکه‌های توری‌ شید، رطوبت نسبی را تا %15 افزایش دادند.
تاثیر شبکه سایبان بر فتوسنتز، میزان رشد و نمو و تعداد میوه و شکوفه‌ها 
اشباع نوری، یعنی مقدار نوری که فتوسنتز در آن حداکثر است و با افزایش نور، فتوسنتز افزایش نمی‌یابد. اندازه‌گیری تبادل گاز گیاه معیاری برای میزان فتوسنتز می‌باشد و با آن رابطه مستقیم دارد. عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند بر میزان فتوسنتز برگ تأثیر بگذارد، از جمله آب، سطح نور و کربوهیدرات. شبکه توری سایبان به طور بالقوه توانایی تأثیر بر همه این موارد را دارد. عموماً هنگامی که نور به نقطه اشباع نرسیده باشد، توری باعث کاهش فتوسنتز می‌شود. اما در شرایط اشباع نوری فتوسنتز پوشش توری موجب بهبود فتوسنتز می‌شود. از آنجایی که در اکثر نواحی ایران میزان تابش نور خورشید به‌اندازه‌ای زیاد است که چندین برابر شرایط اشباع نوری می‌باشد، پوشش توری شید علاوه بر جلوگیری از آفتاب‌سوختگی و کاهش دمای محیط و همینطور مصرف آب، در بهبود فتوسنتز هم کمک‌کننده خواهد بود.
تغییر در نور و فتوسنتز گیاه باعث تغییر در رشد و مورفولوژی برگ می‌شود. این تغییرات همیشه ثابت نیستند و به نوع گیاه و رنگ و تراکم سایبان وابسته است. برای مثال در یک تحقیق انجام شده بر روی یک از گونه‌های سیب، میانگین تعداد و طول شاخه‌های یک ساله تحت پوشش شبکه‌های توری‌ سایبان سفید، و سبز-سیاه افزایش یافت.
چندین عامل بر رشد درختان در زیر شبکه سایبان تأثیرگذار می‌باشد. "اجتناب از سایه" یعنی گیاه برای به دست آوردن نور بیشتر رشد می‌کند. این پدیده در زیر توری شید گلخانه ممکن است باعث شود گیاهان رشد بیشتر، قدرت بیشتر و شاخه‌های بیشتری داشته باشند. معمولاً افزایش رشد گیاه در زیر توری‌‌های شید سایه انداز با افزایش درصد سایه‌اندازی توری و رنگ‌های تیره‌تر آن افزایش می‌یابد. کاهش پرتو فعال فتوسنتزی در زیر توری سایبان، یک محیط غیر متعارف برای گیاه به وجود می‌آورد، بنابراین گیاه طول شاخه‌های خود را افزایش می‌دهد تا از سایه خارج شود.
به طور کلی در گیاهان مختلف، توری سایبان سبز باعث ایجاد برگ‌های نازک و کشیده می‌شود. نور قرمز تعداد برگ‌ها را افزایش می‌دهد. نور فرابنفش باعث تولید موم گیاهی، آنتوسیانین و کرک گیاهی بیشتر می‌شود. شبکه‌های توری‌ سایبان تیره‌تر با رنگ سیاه در نخ‌ها، باعث افزایش کلروفیل در درختان سیب می‌شود. این افزایش مقدار کلروفیل برای جبران کاهش نور خورشید می‌باشد. توری‌های شید گلخانه رنگی که کیفیت نور را تغییر می‌دهند، می‌توانند بر مورفولوژی برگ و رشد گیاه تأثیر بگذارند.
رشد گیاه، با دستیابی به نور بهینه کنترل می‌شود. توری سایبان پتانسیل دستکاری رشد گیاه را دارد، در نتیجه ابزار کمکی برای مدیریت رشد گیاه و تولید محصولات با کیفیت محسوب می‌شود. در گیاهان دیگر مانند انگور و کیوی نیز مزایای استفاده از شبکه های توری‌ سایبان در رشد و قدرت گیاه ثابت شده است. در تاکستان‌ها از توری سایبان 30 تا 50 درصد برای احیای درختان انگور استفاده می‌شود. شبکه‌های توری شید سایه انداز به رنگ قرمز50 درصد باعث رشد خوشه‌های کیوی می‌شود. برای نهال‌ها با بنیه ضعیف می‌توان از توری شید برای افزایش قدرت گیاه در زمان کاشت در باغ استفاده کرد تا زودتر رشد کنند.
مقدار زمان رسیدن نور به گیاه، کیفیت و شدت طیف‌های نوری بر الگوی گل‌دهی گیاهان تأثیر بسزایی دارد. پراکندگی نور در زیر توری سایه انداز افزایش می‌یابد. در نتیجه نفوذ نور در تاج گیاه بهبود پیدا کرده و شاهد توزیع بهتر گل‌دهی در گیاه هستیم. ضمن اینکه انتشار بهتر نور در زیر توری سایبان باعث افزایش تولید قند، هورمون، رشد جوانه و در نتیجه الگوهای منظم گل‌دهی می‌شود. طول موج‌های مختلف می‌تواند تولید هورمون‌های مؤثر در گل‌دهی را تغییر دهد. برای مثال: طیف نور قرمز باعث ایجاد شکوفه می‌شود یا طیف مادون قرمز گل‌دهی را مهار می‌کند. بنابراین استفاده از شبکه‌های سایبان رنگی که می‌توانند شدت و کیفیت نور تاج را تغییر دهند، و همچنین درک ویژگی‌های طیفی خاص شبکه‌های توری‌ شید و پاسخ گیاهان حائز اهمیت است.
طبق بررسی‌های انجام شده برای درخت هلو، تعداد شکوفه در هر شاخه، زیر توری شید گلخانه  با سایه اندازی 50% سفید، 50% آبی ارغوانی، 50% قرمز، به طور قابل توجهی در مقایسه با حالت بدون توری سایبان افزایش یافته است. اختلاف در گل‌دهی گیاهان در زیر شبکه‌های توری شید به گونه گیاه و رنگ توری سایه انداز وابسته است.
 
طول عمر توری سایبان چقدر است؟
طول عمر توری سایه انداز علاوه بر کیفیت مواد اولیه و رنگ مصرفی، وابستگی بسیار زیادی به افزودنی آنتی یووی استفاده شده در فرمولاسیون تولید توری شید به‌عنوان مقاوم‌کننده این محصول در برابر آفتاب دارد. بسته به کیفیت مواد آنتی یووی استفاده شده در تولید توری شید گلخانه، طول عمر و ماندگاری توری سایبان می‌تواند از 6 ماه تا بیش از 8 سال باشد. شبکه‌های توری سایبان با بافت نخ فلت (تیپ) تولید شده در تورینه بافت دوام و ماندگاری بیش از 60 ماه داشته و به‌صورت قابل توجهی طول عمر بیشتری نسبت به سایر توری‌های مشابه در کشور دارند. هم‌چنین، شبکه‌های توری سایبان تورینه بافت با بافت مونوفیلامنت، طول عمری بیشتر از 7 سال داشته و استحکام بسیار بالایی دارند. 
توری سایبان چگونه از درختان و گیاهان در برابر وزش باد محافظت می‌کند؟
توری سایبان با هر میزان از تراکم بافت خاصیت بادشکن (windbreaking) دارد. توری شید سایه انداز، سرعت باد را در سطح تاج درخت کاهش می‌دهد. سرعت وزش باد تقریباً 50 درصد در زیر شبکه‌های توری‌ سایبان با تراکم سایه اندازی 30 درصد کاهش می‌یابد. هرچقدر که ضریب سایه‌اندازی (و در نتیجه تراکم توری) افزایش یابد، کاهش سرعت باد نیز محسوس‌تر می‌شود. به عنوان مثال، سرعت وزش باد در زیر توری‌های شید سایبان با تراکم 50 درصد با پوشش در بالا و کناره‌ها در مقایسه با حالت بدون پوشش به طور متوسط 90 درصد کاهش یافته است. طبق بررسی های صورت گرفته در مقالات مختلف، نوع ترکیب مواد، تراکم نخ، و الگوی بافت شبکه همگی می‌توانند بر کاهش شدت باد تأثیر بگذارند.
درصد سایه اندازی توری سایبان متناسب با نوع کاربرد چگونه تعیین می‌شود؟
انتخاب میزان سایه اندازی برای توری سایبان، نسبی می‌باشد و به دو پارامتر اساسی وابسته است. پارامتر اول نوع محصول تحت کشت و پارامتر بعدی اقلیم و مکانی است که باید تحت پوشش توری شید قرار بگیرد. توری‌ سایبان برای پرورش سبزیجات و صیفی‌جات عموما با درصد سایه اندازی 30% تا 60% انتخاب می‌شود. مثلا: برای فلفل، کلم یا کاهو توری شید با تراکم (سایه اندازی) 50 درصد استفاده می‌شود. همین‌طور برای کشت گوجه‌فرنگی شید گلخانه بسته به اقلیم موردنظر با میزان سایه اندازی 30 تا 50 درصد به‌کار گرفته می‌شود. توری سایبان برای خیار هم از بازه 30 تا 50 درصد انتخاب می‌شود. توری شید مناسب برای آلوئه‌ورا 50 تا 60 درصد می‌باشد. برای توت فرنگی شبکه سایبان 30 تا 60 درصد ترجیحا به رنگ سفید استفاده می‌گردد. توری سایبان مناسب برای گیاهان آپارتمانی سایه دوست مانند ارکیده‌ها توری شید پرتراکم مانند توری سایبان 80 درصد استفاده است. در عین‌حال برای گیاهان مقاوم به گرما توری سایبان 30% تا 50% مناسب می‌باشد. برای درختان میوه و باغ‌ها، اغلب توری شید با میزان سایه اندازی 30، 50 و یا 60 درصد استفاده می‌شود. برای مثال، برای پوشش درختان مرکبات از جمله: لیمو و پرتقال از توری سایه انداز با تراکم 50 درصد و یا 60 درصد استفاده می‌شود. برای سایه‌اندازی و پوشش محوطه‌ها و فضاهایی که انسان‌ها و هم‌چنین جانداران حضور دارند، توری سایبان با تراکم بالا مانند: شبکه سایبان 80، 90 و 95 درصد مناسب می‌باشد. برای مثال: توری سایبان برای دامداریها و مراکز مشابه برای نگهداری و پرورش حیوانات توری سایبان هشتاد درصد و نود درصد و یا توری مونوتیپ با تراکم 95 درصد استفاده می‌گردد. برای پوشش و سایه اندازی روی استخرها ازجمله: استخر پرورش ماهی و سایر آبزیان و یا استخرهای ذخیره آب، توری سایبان استخر با تراکم 80 درصد و 90 درصد استفاده می‌شود. استفاده از توری شید با تراکم بالا به‌عنوان شبکه سایبان استخر موجب می‌شود تا علاوه بر پایین آمدن دمای آب استخر، تبخیر سطحی آب و تشکیل جلبک در آب استخر بسیار کاهش یابد. هم‌چنین، توری سایبان 90 درصد پوششی ایده‌آل برای جلوگیری از رشد علف‌های هرز روی زمین است و برای این منظور کافی است این توری شید را بر روی زمین قرار داد.
نحوه نصب توری سایبان و نگهداری درست توری شید
نکات زیر مواردی هستند که رعایت آنها برای ماندگاری و دوام بیشتر توری سایبان (شید گلخانه) بر روی گلخانه‌ها و باغ‌ها بسیار موثر است:
شبکه‌های توری‌ شید باید با توجه به مشخصات و ابعاد فضایی که برای پوشش در نظر گرفته شده، انتخاب شوند. در زمان نصب توری سایبان، کشش توری شید نباید باعث تغییر ابعاد توری شود.
موادی از قبیل: سیمان، آهک، ترکیبات دارای گوگرد و کودهای شیمیایی نقشی مخرب بر روی ترکیبات آنتی یووی موجود در توری‌های محافظ دارند. در شرایطی که این گونه مواد در مجاورت شبکه‌های توری سایبان‌ قرار بگیرند، مقاومت و پایداری شید گلخانه را در مقابل آفتاب بسیار پایین می‌آورند.
توصیه می‌گردد پس از تحویل بسته‌های توری سایه انداز، در محل سرپوشیده نگهداری شوند و تا زمان استفاده در محل مورد نظر، در معرض تابش نور آفتاب قرار نگیرند.
در هنگام نصب توری شید باید دقت شود تا توری‌ با اجسام برنده و تیز در تماس نباشد.
در صورتیکه برای نصب توری شید از سازه نگه‌دارنده استفاده می‌شود، ترجیحا از سیم بکسل روکش‌دار و یا لوله‌های فلزی که با مواد پلاستیکی یا لاستیکی پوشانده شده‌اند، استفاده شود.
در فصل‌ها و مواقعی که به توری سایبان نیاز نیست بهتر است آنها را با دقت جمع کرده و در محلی که سرپوشیده باشد برای مصارف بعدی نگهداری کرد.
• در صورتیکه توری سایبان برای پوشش گلخانه ها در نظر گرفته شده بهتر است روی نایلون گلخانه نصب شود. با این کار عمر نایلون گلخانه نیز افزایش می‌یابد.
نصب توری سایبان با سیم بکسل و گیره نصب
نحوه نصب توری سایبان با استفاده از گیره نصب سیم بکسل
• برای نصب شید گلخانه‌ باید از گیره‌های مخصوص نصب توری شید که در کنار این محصولات قابل عرضه است، استفاده شود. این گیره‌ها باید حداکثر با فاصله‌های پنجاه سانتی‌متر روی لبه توری سایبان نصب ‌شوند. گیره‌های نصب توری سایبان ساخته شده در شرکت تورینه بافت مانند شبکه‌های سایبان دارای مواد افزودنی آنتی یووی در فرمولاسیون خود هستند و طول عمر و دوام بالایی دارند. این گیره‌ها به‌راحتی روی لبه‌های توری سایه انداز نصب شده و پس از آن با اطمینان خاطر می‌توان شید گلخانه را روی فضای مورد نظر نصب کرد.
---------------------------------------------------
خبرها و مقاله‌های مرتبط با توری سایبان:
---------------------------------------------------
ویدیوهای مرتبط با توری سایبان:
---------------------------------------------------
بروزترین اخبار و مقالات ما را در صفحات تورینه بافت در شبکه‌های اجتماعی مشاهده نمایید:
صفحه اینستاگرام تورینه بافت:
 

شما می‌توانید نظرات خود را درباره این محصول از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.
Captcha
02:29:43 1401/02/10
میلاد اسلامی
سلام خسته نباشید،شید گلخانه ۸۰درصد سایز۱۰*۵۰ لطفا قیمت،شماره تماسم۰۹۱۷۸۶۰۹۲۶۰ ،ارسال برای قشم لطفا

سلام. وقت بخیر. کارشناسان واحد فروش ما با شما تماس خواهند گرفت

15:41:13 1401/02/16
Alirezabehresi
لیست قیمت شید 5۰ درصد با عرض های مختلف میتوانید بفرستید؟ ممنون

سلام. وقت بخیر. لطفا برای دریافت هرگونه مشاوره و اطلاعات با واحد فروش ما تماس بگیرید. 01132024350

Comment image

بیشترین دوام و ماندگاری

30 تا 48 ماه گارانتی

مشاوره تخصصی رایگان

بسته به نوع کاربری و محل اجرا

ارسال و حمل و نقل

مطمئن، سریع و مقرون بصرفه

تنوع بافت و محصول

بیشترین تنوع در خاورمیانه