مزایای استفاده از توری ضد تگرگ
مزایای استفاده از توری ضد تگرگ
توری ضد تگرگ  علاوه بر حفاظت از درخت در مقابل آسیب‌های تگرگ موجب کاهش استرس درخت و آفتاب سوختگی میوه‌های آن می شود.
محققین به ارائه گزارش نتایج مطالعات درباره تفاوت استفاده از رنگ های مختلف توری‌ ضد تگرگ بر شدت نور تابیده شده و تاثیرات احتمالی آن بر رشد درخت، آفتاب سوختگی و کاهش سرعت باد پرداختند.
کنترل آفتاب سوختگی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از توری‌های محافظ است. توری‌های محافظ با قطع کردن نور تابیده شده از شدت مخرب نور جلوگیری می‌کنند. تابش نور زیاد باعث بالا رفتن دمای میوه درخت و ایجاد آفتاب سوختگی می شود. میوه‌های درختان همانند خاک انرژی را از نور جذب کرده و دمای آن بالا می رود.
میوه‌ها در مواجهه مستقیم با نور خورشید و آسیب‌های ناشی از آن قرار دارند که این موضوع باعث می شود دمای خود میوه تا حدود 7 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای محیط اطراف باشد.
توری محافظ با کمترین میزان مصرف انرژی از این آسیب‌ها جلوگیری می کند. در سال 2015 به طور متوسط فقط 5 الی 10 درصد میوه‌های درختان تحت پوشش دچار آفتاب سوختگی شدند، در حالی که این آسیب برای همان نوع درختان ولی بدون پوشش تا حدود 25 درصد افزایش یافت. توری محافظ علاوه برموارد به میزان 40 درصد نیز باعث کاهش شدت باد شدند.
نکته قابل توجه دراستفاده از این توری‌ها، عدم کاهش دمای منطقه تحت پوشش این توری‌ها است. تنها علت احساس خنک تر بودن فضای تحت پوشش به علت کاهش شدت نور تابیده شده است.
شرکت تورینه بافت تولیدکننده برتر انواع کیسه توری راشل و شبکه‌های توری پلاستیکی محافظ، توری های محافظ خود را با 24 ماه گارانتی در برابر  آفتاب عرضه می‌نماید.تاریخ انتشار: 17:7:22 1398/09/16
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
سایر مطالب
شروع تولید توری سایبان سفید برای فصل جدید تأثیر توری محافظ (توری سایبان و ضدتگرگ) بر فیزیولوژی درخت و کیفیت میوه سیب توری سایبان برای پوشش و سایه اندازی در مراکز بازی و آموزشی کودکان و مدارس کاربرد پوششهای محافظتی (توری سایبان) در تولید محصولات باغبانی - قسمت سوم کاربرد پوششهای محافظتی (توری سایبان) در تولید محصولات باغبانی - قسمت دوم کاربرد پوششهای محافظتی (توری سایبان) در تولید محصولات باغبانی - قسمت اول استفاده از توری سایبان در محیط‌های صنعتی تهیه کیسه توری خرما با استفاده از توری شید توری شید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی انار و آفت کرم گلوگاه بررسی تاثیر توری ضدسرمازدگی بر جلوگیری از آسیب سرمازدگی توسط جهاد کشاورزی شاهرود توری سایبان برای کشت آلوئه‌ورا تأثیر توری سایبان بر کیفیت و میزان تولید نیشکر بررسی میزان تولید گیاه فلفل دلمه تحت پوشش رنگ‌های مختلف توری سایبان تأثیر توری سایبان با رنگ های مختلف بر میزان تولید و کیفیت گل‌های زینتی تاثیر استفاده از توری سایبان برای پرورش خیار
رفتن به بالای صفحه