افزایش 50 درصدی محصول گوجه فرنگی با استفاده از توری سایبان (شید گلخانه)
افزایش 50 درصدی محصول گوجه فرنگی با استفاده از توری سایبان (شید گلخانه)

بنابر تحقیقات انجام شده در زمینه کشت گوجه فرنگی، کشت این محصول تحت پوشش توری شید رشد قابل ملاحظه‌ای می‌یابد. مطابق بر مطالعاتی صورت گرفته بر کشت گوجه فرنگی در مناطق نیمه خشک و بررسی کشت این محصول در دو وضعیت بدون پوشش و تحت پوشش توری شید گلخانه مشخص گردید که میزان بازدهی محصول با استفاده از توری سایه انداز تراکم 30 درصد، تا 50 درصد افزایش یافته است.

گوجه فرنگی های رشد یافته در داخل شید هاوس در قیاس با منطقه بدون پوشش ، خوشرنگ و براق بودند. به علاوه اینکه در موارد متعددی گوجه فرنگی های مناطق بدون پوشش مورد هجوم آفات قرار گرفتند. در بین محصولات تحت کشت در شیدهاوس تفاوت قابل ملاحظه ای در خصوصیات کیفی وجود نداشت در حالیکه بالاترین مقادیر مواد مغذی در محصولات تحت پوشش توری سایبان 30 درصد در قیاس با منطقه بدون پوشش مشاهده شد. لذا استفاده از توری سایبان با تراکم 30 درصد باعث بهبود کیفیت و بازدهی گوجه فرنگی ها در مناطق نیمه خشک شد .

توری سایبان  از گیاهان در برابر موج سرما و یخ زدگی حین فصل سرما و همچنین آفتاب سوختگی در فصل تابستان محافظت کرده و تاثیر مثبتی بر خواص فیزیولوژیکی بوته های گوجه فرنگی و کاهش آفات در قیاس با مناطق بدون پوشش داشت . کشت گوجه فرنگی در تمام فصول سال با  استفاده از شبکه سایبان امکان پذیر بوده و منجر به نرخ تولید بالاتر این محصول پرمصرف می‌گردد.

منبع: www.researchgate.net

برای اطلاع از بروزترین اخبار و مقالات ما صفحه اینستاگرام تورینه بافت که به تازگی ایجاد شده را پیگیری نمایید:

/https://www.instagram.com/toorineh_baftتاریخ انتشار: 12:34:35 1398/05/14
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
سایر مطالب
شروع تولید توری سایبان سفید برای فصل جدید تأثیر توری محافظ (توری سایبان و ضدتگرگ) بر فیزیولوژی درخت و کیفیت میوه سیب توری سایبان برای پوشش و سایه اندازی در مراکز بازی و آموزشی کودکان و مدارس کاربرد پوششهای محافظتی (توری سایبان) در تولید محصولات باغبانی - قسمت سوم کاربرد پوششهای محافظتی (توری سایبان) در تولید محصولات باغبانی - قسمت دوم کاربرد پوششهای محافظتی (توری سایبان) در تولید محصولات باغبانی - قسمت اول استفاده از توری سایبان در محیط‌های صنعتی تهیه کیسه توری خرما با استفاده از توری شید توری شید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی انار و آفت کرم گلوگاه بررسی تاثیر توری ضدسرمازدگی بر جلوگیری از آسیب سرمازدگی توسط جهاد کشاورزی شاهرود توری سایبان برای کشت آلوئه‌ورا تأثیر توری سایبان بر کیفیت و میزان تولید نیشکر بررسی میزان تولید گیاه فلفل دلمه تحت پوشش رنگ‌های مختلف توری سایبان تأثیر توری سایبان با رنگ های مختلف بر میزان تولید و کیفیت گل‌های زینتی تاثیر استفاده از توری سایبان برای پرورش خیار
رفتن به بالای صفحه