شروع تولید توری سایبان سفید برای فصل جدید

شروع تولید توری سایبان سفید برای فصل جدید

با نزدیک شدن به فصل بهار شرکت تورینه بافت تولید شبکه توری سایبان رنگ سفید را در تراکم‌های مختلف آغاز کرد. یکی از کاربردهای بسیار مهم توری سایبان استفاده از این توری سایه انداز به‌عنوان توری گلخانه برای پوشش و سایه اندازی روی گلخانه‌ها می‌باشد. نصب شید گلخانه موجب پایین نگه داشتن دمای گلخانه به‌ویژه در فصل‌های گرم سال که دمای هوا و میزان تشعشع خورشید در بالاترین سطح ممکن است، خواهد شد. یکی از نتایج بسیار مهم و قابل توجه استفاده از توری شید گلخانه تنظیم نور وارد شده به گیاهان تحت کشت می‌باشد. با تولید و بکارگیری شبکه توری سایبان در رنگ‌های مختلف بر روی گلخانه‌ها، امکان اینکه محصول تحت کشت زیر توری سایبان شید، تحت تابش طیف رنگی مشخصی باشد امکان‌پذیر شده است. گیاهان تحت تابش طیف‌های رنگی مختلف رشد و باردهی متفاوتی داشته و در بعضی طیف‌های رنگی رشد بهتری نسبت به سایر رنگ‌ها دارند. این موضوع با بکارگیری و نصب شبکه‌های توری سایبان رنگی (فتوسلکتیو) به شکل مناسبی بر فرایند رشد گیاه تحت کشت اعمال خواهد شد. 
شید گلخانه رنگ سفید
مرسوم‌ترین رنگ توری سایبان گلخانه، شبکه توری سایه انداز به رنگ سبز می‌باشد که در ایران هم بطور وسیعی در گلخانه‌ها و باغ‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. با این وجود، نصب و استفاده از شید گلخانه به رنگ سبز برای همه مصارف گلخانه‌ای و کشاورزی کار درست و اصولی نیست. در بکارگیری شبکه توری سایبان باید پارامترهای مربوط به رشد گیاه تحت کشت از جمله: رنگ طیف نوری مطلوب گیاه برای رشد (برای انتخاب رنگ مناسب توری سایبان) در کنار میزان شدت نور مورد نیاز (برای انتخاب درست میزان سایه اندازی توری سایبان) مورد توجه قرار گیرد. برای مثال، بسیاری از گلها از جمله: ژربرا، میخک، آلسترومریا نیاز به توری سایبان به رنگ سفید دارند. هم‌چنین طبق برخی گزارش‌ها، در بعضی میوه‌ها مانند: هلو و توت فرنگی نیز با استفاده از شبکه توری سایبان سفید محصول بیشتر و بهتری به‌دست آمده است.
شبکه‌های توری سایبان سفید تولید شده در تورینه بافت  
شرکت تورینه بافت تنها تولید کننده توری سایبان به رنگ سفید در ایران به‌شمار می‌آید و این پوشش سایبان را در میزان سایه اندازی مختلف برای مصارف گوناگون تولید و عرضه می‌نماید. توری شید گلخانه سفید با تراکم سایه اندازی 80 درصد برای پرورش گل‌ها در گلخانه‌ کاربرد فراوانی دارد. توری سایه انداز سفید با میزان سایه اندازی 50 درصد و 60 درصد، علاوه بر سایه اندازی روی گلخانه‌ها، برای پوشش و سایه اندازی برای باغ‌ها و درختان میوه به‌کار می‌رود. از توری شید 30 درصد هم علاوه بر پوشش و سایه اندازی صیفی‌جات، بصورت گسترده‌ای در صنعت ساخت و ساز برای پوشش و نمای ساختمان‌ها و بناهای در حال احداث استفاده می‌شود.
استفاده از توری سایبان سفید به‌عنوان لفاف ساختمان
از توری سایبان 90 درصد سفید هم در پوشش و محوطه‌سازی برای اماکن تفریحی و خانگی استفاده می‌شود.کلیه این شبکه‌های توری سایبان که با بافت نخ فلت (تیپ) تولید می‌شوند، دارای رنگدانه‌ها و مواد آنتی یووی اروپایی بوده و به‌صورت قابل ملاحظه‌ای کیفیت و دوام بالاتری نسبت به سایرمحصولات مشابه دارند. از سال 1398، شرکت تورینه بافت علاوه بر تولید شبکه توری سایبان سفید با بافت نخ فلت، این توری شید را با بافت مونوفیلامنت نیز تولید و عرضه نموده که بافت بسیارمحکم و مقاومی دارد و از تراکم 30 درصد مونوفیلامنت این رنگ درکنار توری مونوفیلامنت 30 درصد رنگ سیاه به عنوان توری ضدتگرگ برای محافظت باغ‌ها در برابر آسیب تگرگ استفاده می‌شود. بنابر گزارش‌های به‌دست آمده، استفاده از توری سایبان سفید به علت رشد سریعتر گیاه بخصوص در گیاهان گل‌دار به‌صورت روزافزونی در زمینه‌‍‌های مختلف کشاورزی و پرورش گل در حال گسترش است. 
نمونه بافت توری مونوفیلامنت سفید
انتشار: 18:41:03 1400/10/21
بازدید: 2420

بیشترین دوام و ماندگاری

30 تا 48 ماه گارانتی

مشاوره تخصصی رایگان

بسته به نوع کاربری و محل اجرا

ارسال و حمل و نقل

مطمئن، سریع و مقرون بصرفه

تنوع بافت و محصول

بیشترین تنوع در خاورمیانه