روش‌های جمع‌آوری محصول (توری جمع آوری محصول)

روش‌های جمع‌آوری محصول (توری جمع آوری محصول)

از گذشته تا کنون باغداران و پرورش دهندگان محصولات کشاورزی از روش‌های متعددی برای جمع آوری میوه ها و محصولات خود استفاده می کنند:
  • دست و ابزارآلات مخصوص
  • ماشین آلات مخصوص برداشت
  • ماشین آلات مخصوص تکاننده
  • دستگاه میوه جمع کن تلسکوپی
  • توری جمع آوری محصول برای توت، بادام، انجیر، آلو و ....
  • روش‌های ترکیبی
با توجه به مقرون به صرفه نبودن برداشت با دست و ابزارآلات ساده برای مساحت‌های وسیع باغات و مزارع، از ماشین‎‌آلات مخصوص استفاده می‌شود. برای مثال می توان، به کمباین برای برداشت غلات دانه ریز، ماشین خردکن برای برداشت نیشکر و ذرت، ماشین دروگر برای یونجه، کمباین غده کن در برداشت سیب زمینی و چغندر و برای باغات وسیع، ماشین‌آلات مخصوص طراحی شده به این منظور اشاره کرد.
برای برداشت توت، گردو، بادام، زیتون، آلو و.. توری جمع‌آوری محصول به تنهایی یا ماشین‌های تکان دهنده و توری جمع آوری محصول به طور همزمان به کار گرفته می شوند.
به این منظور، قسمتی از ماشین برداشــت به درخت متصل شده و با تکان دادن آن میوه ها از درخت جدا خواهند شد. برای جمع آوری میوه ها تشک‌های بادی بر روی چهار پایه‌ی مخصوص یا توری جمع آوری محصول در اطراف و زیر درخت قرار می‌گیرد. استفاده از توری جمع‌آوری محصول در قیاس با تشک‌های بادی ساده‌تر و اقتصادی‌تر خواهد بود.
از جمله مزایای استفاده از توری جمع‌آوری محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
کاهش قابل توجه ضایعات محصول
صرفه‌جویی در نیروی کار 
بهبود کیفیت و سلامت محصول بدست آمده
و جلوگیری از آسیب فیزیکی و ضربه  به میوه 
شرکت تورینه بافت برترین تولید کننده شبکه‌های توری محافظ و کیسه‌ راشل در خاورمیانه، کلیه شبکه‌های توری محافظ خود را با 24 ماه ضمانت در برابر آفتاب عرضه می‌نماید.

انتشار: 12:54:22 1398/10/04
بازدید: 2666

بیشترین دوام و ماندگاری

30 تا 48 ماه گارانتی

مشاوره تخصصی رایگان

بسته به نوع کاربری و محل اجرا

ارسال و حمل و نقل

مطمئن، سریع و مقرون بصرفه

تنوع بافت و محصول

بیشترین تنوع در خاورمیانه